За ретрансляцію телеканалу «НАШ» телекомпанія «Вінниччина» отримала попередження, а «МТВплюс» призначено перевірку

16.09.2021

16 вересня Національна рада розглянула матеріали позапланової безвиїзної перевірки ОА «Вінницька громадська ТРК «Вінниччина», м. Вінниця, і застосувала до мовника санкцію попередження. Ліцензіат здійснював не передбачену його ліцензією ретрансляцію телеканалу «НАШ». Водночас запорізькій «ТРК «МТВ-ПЛЮС» призначено позапланову безвиїзну перевірку через ретрансляцію програм цього самого мовника, невиконання попереднього рішення Національної ради і недотримання власної програмної концепції мовлення.

Перевірка ОА «Вінницька громадська ТРК «Вінниччина» відбулася 30 липня на підставі моніторингу ефіру телеканалу за 28 червня. Порівняльний аналіз моніторингу програм «Вінниччини» і ТОВ «НАШ 365» за 28 червня зафіксував, що передачі, розміщені в телеефірі обох телекомпаній у проміжки часу: з 11.00 по 14.00, з 14.58 по 16.58, з 20.59 по 00.00, були ідентичними. Про факт ретрансляції також свідчить демонстрація рекламних роликів додатка MEGOGO, які ідентифіковані за допомогою рекламного логотипа «НАШ. РЕКЛАМА +38 093 920 23 23». Однак договором про спільне виробництво програм і передач не передбачено виготовлення і трансляцію реклами ТОВ «Наш 365» в ефірі ОА «Вінницька громадська ТРК «Вінниччина».

Під час ретрансляції програм телеканалу «НАШ» вінницький мовник закривав логотип «НАШого» у лівому верхньому куті написом «НАЖИВО». При цьому у правому верхньому куті під логотипом «Вінниччина» у ці ж проміжки часу відбувався тотожний тому, що є на телеканалі «НАШ», зворотній відлік часу програми «Межа».

Надані компанією пояснення і матеріали підтверджують факт ретрансляції
ОА «Вінницька громадська ТРК «Вінниччина» передач ТОВ «Наш 365» загальною тривалістю 8 год. 01 хв./добу.

Запровадженими минулого року законодавчими змінами телерадіоорганізаціям дозволено тимчасово вносити зміни до власних програмних концепцій у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19. Однак ліцензіат із таким проханням до Національної ради не звертався.

Таким чином, Національна рада визнала порушення ОА «Вінницька громадська ТРК «Вінниччина» частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і оголосила мовникові попередження. Також шляхом видачі розпорядження про усунення порушень мовника зобов’язано протягом 14 днів унормувати свою діяльність відповідно до вимог зазначених норм законодавства.

Позапланову безвиїзну перевірку ТОВ «Телерадіокомпанія «МТВ-Плюс», смт Мирне Запорізької обл., було сьогодні призначено щоб з’ясувати, чи виправила компанія зафіксовані раніше у її діяльності порушення. Рішенням Національної ради від 11 березня цього року мовникові уже було оголошено попередження через недотримання вимог частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, частин першої, третьої статті 46, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Водночас моніторинг ефіру компанії за 17 серпня зафіксував ознаки порушень майже всіх тих самих норм закону.

Так, компанією було зменшено частку програм (передач) власного виробництва і обсяг дитячих передач та аудіовізуальних творів, розрахованих на дитячу аудиторію. Також в ефірі телеканалу зафіксовано ретрансляцію програми ТОВ «НАШ 365», м. Київ, загальним обсягом 19 год. 29 хв./добу, що становить 81,18% загального обсягу мовлення. Ретрансляція програм телеканалу «НАШ» не передбачена ліцензією навіть з урахуванням рішення Національної ради, яким вона у квітні цього року внесла зміни до програмної концепції «МТВ-Плюс», що пов’язані із викликами COVID-19.

Таким чином, результати моніторингу телерадіокомпанії «МТВ-Плюс» за 17.08.2021 свідчать про неусунення ліцензіатом порушень вимог чинного законодавства і невиконання нею пункту 3 рішення Національної ради від 11.03.2021 № 239. Національна рада у період із 4 по 18 жовтня проведе перевірку запорізького мовника стосовно дотримання ним зазначених вище норм українського медіазаконодавства.