За неправомірну діяльність три провайдери програмної послуги отримали попередження

12.12.2019

За результатами проведених перевірок 12 грудня Національна рада вирішила застосувати санкцію «оголошення попередження» одразу до трьох провайдерів програмної послуги – ПП «Бериславське кабельне телебачення», м. Берислав Херсонської обл., ТОВ «Телерадіокомпанія-Мірік-ТВ», м. Запоріжжя і ТОВ «Юніверс Лайн», м. Славутич Київської обл. Протягом місяця ліцензіати зобов’язані привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Під час перевірки ПП «Бериславське кабельне телебачення» Національна рада виявила порушення частини дев`ятої статті 39 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки провайдер надавав абонентам універсальну програмну послугу, затверджену рішенням Національної ради від 08.12.2016 № 2572, не в повному обсязі. Зокрема, в аналоговій технології розповсюдження не зафіксовано однієї програми та у цифровій технології – чотири програми.

Так само у неповному обсязі програми поширював провайдер із Запоріжжя – ТОВ «Телерадіокомпанія-Мірік-ТВ». У його програмній послузі, затвердженій рішенням Національної ради від 24.11.2016 № 2472 (зі змінами, внесеними рішенням Національної ради від 13.09.2018 № 1477 (додаток 3), бракувало трьох програм.

Крім того, у складі його програмної послуги зафіксовано ретрансляцію двох іноземних телеканалів, що не входять до переліку програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України: «gulliGIRL», «TV 1000». Це порушує частину другу статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». 

Норми цієї ж статті не дотримався ТОВ «Юніверс Лайн», м. Славутич Київської обл., оскільки ретранслював 15 таких іноземних програм: «Приключения HD», «Кинокомедия», «Paramount channel», «Остросюжетное», «Киносемья», «Диалоги о рыбалке», «Кинохит», «A home of HBO (Amedia)», «Смайлик ТВ», «Кинопремьера», «Киносвидание», «Кинопремиум», «Мужское кино», «Киномикс», «Мульт и музыка». Також він порушив вимоги пункту 2.3 розділу ІІ Положення щодо загальної концепції добору програм для ретрансляції, адже змінив загальну кількість програм програмної послуги: за ліцензією – 47 програм (з них вітчизняних – 29), фактично – 74 програми (з них вітчизняних – 37).

За інформацією, вказаною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, під час здійснення перевірки Національна рада також з’ясувала, що до установчих документів компанії ТОВ «Телерадіокомпанія-Мірік-ТВ» було внесено зміни щодо складу або інформації про засновників, однак провайдер не переоформив ліцензію у зв’язку з цими змінами, чим порушив вимоги пункту 2.10 розділу ІІ Положення.

Керуючись нормами чинного законодавства, Національна рада визнала відповідні порушення та оголосила усім трьом ліцензіатам попередження.