З медійниками Сумщини обговорили питання, як уберегтися від дезінформації про COVID-19

03.11.2021

Про відповідальність ЗМІ щодо правдивої подачі інформації про COVID-19, способи запобігання і профілактики інфекційної хвороби серед жителів України йшла мова на нараді з керівниками телерадіоорганізацій  Сумської області, яку провела представниця Національної ради у цій області Лариса Якубенко.

Під час ZOOM-конференції вона навела приклади фейків і деструктивних наративів, що використовуються для маніпуляцій, спекуляцій та поширення дезінформації і стали уже звичними для українського телерадіопростору.

Також представниця регулятора ознайомила працівників телерадіоорганізацій зі зверненням Національної ради, зокрема пропозицією ретельно опрацьовувати усі матеріали і налагодити редакційні механізми перевірки й поширення правдивого контенту про коронавірус та вакцинацію.

Лариса Якубенко акцентувала увагу на методах і механізмах редакційного контролю для недопущення поширення неправдивої інформації, яка може зашкодити здоров’ю людей та спотворити їх свідомий вибір щодо необхідності здійснення профілактичних щеплень проти COVID-19. Передусім це використання інформації з офіційних джерел і подання повної та достовірної інформації, яка заснована на фактах і наукових дослідженнях. Значення також має критичне ставлення творчих працівників, ведучих до висловлювань гостей студії та учасників передач. У разі потреби, зазначила Лариса Якубенко, доцільно провести спеціальні тренінги для творчих працівників і забезпечити їх редакційними інструкціями з актуальних питань висвітлення тематики, пов’язаної з COVID-19 і вакцинацією.

Представниця Національної ради в Сумській області поінформувала компанії про активізацію моніторингів телерадіопрограм стосовно поширення дезінформації щодо антиковідних заходів. У разі поширення інформації, яка може погіршити епідеміологічну ситуацію, регулятор застосовуватиме санкції до ліцензіатів на підставі статті 59 Закону України «Про телебачення та радіомовлення».