З Днем незалежності, Україно!

24.08.2023

«Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, визначити 24 серпня державним загальнонародним святом – Днем незалежності України», – йдеться у постанові Верховної Ради України від 20 лютого 1992 року.

Століття досвіду і змагань лежать в основі нашої незалежності. Пам’ять про державність живе в серцях українців ще із часів Київської Русі. І хоча історія випробовувала нас нападами і навалами, зрадами і ворогами, наші предки однаково прагнули до утвердження своєї незалежності в державних кордонах. Галицько-Волинське князівство, Запорізька Січ, Гетьманщина, УНР, ЗУНР – український народ завжди ішов дорогою свободи.

В історії нашої країни є численні сторінки, які свідчать про величезний духовний потенціал, гідність та силу. Попри будь-які виклики впродовж століть ми завжди залишалися вірними ідеям свободи та незалежності.

Сьогодні ми відзначаємо більше, ніж річницю проголошення нашої державної незалежності: ми вшановуємо мужність та незламність українського народу. Ми дякуємо тим, хто не дав згаснути вогню нашої свободи і незалежності, і згадуємо тих, хто віддав власне життя за незалежність України.

Сьогодні Україна вкотре боронить свою державність зі зброєю в руках. Але у XXI столітті ця зброя є більш різноманітною і більш загрозливою. Слово теж стало зброєю, та вже не в переносному, а у прямому значенні. Боротьба в інформаційному просторі є такою ж важливою і потрібною для Перемоги. І серед нас є люди, які поєднали ці два фронти боротьби. Адже чимало медійників від початку повномасштабного вторгнення стали на захист України.

За кожен новий день ми дякуємо нашим Героям! За їхній подвиг і щоденний спротив.

Їх найперше, а також усіх українців вітаємо з Днем Незалежності!

Нехай цей день стане символом нашої спільної волі, об’єднання та надії. Нехай відвага, сміливість і незламність продовжують надихати на нові досягнення і скорішу перемогу. Нехай наші вітання долинуть також у найвіддаленіші куточки планети, де майорять українські прапори і лунає рідний український гімн.

З Днем незалежності, НЕЗАЛЕЖНІ!