Юрій Артеменко зустрівся з медійниками Запоріжжя

04.04.2016

1 квітня у Запоріжжі відбулася робоча нарада представників засобів масової інформації області з головою Національної ради Юрієм Артеменком, на якій розглядалися актуальні нині питання галузі.

Спілкуючись із керівниками електронних ЗМІ регіону, Юрій Артеменко, зокрема, повідомив про останні рішення регуляторного органу щодо подання телерадіоорганізаціями і провайдерами програмної послуги інформації про структуру власності, роботу над новим законопроектом «Про аудіовізуальні засоби масової інформації».

Він розповів про плани перегляду санкцій, які нині застосовуються Національною радою згідно із законом. На його думку, система попереджень щодо порушень телерадіоорганізаціями норм законів та ліцензійних умов втратила ефективність. Значно дієвішою є процедура штрафів. Передбачається також винести на обговорення  положення про склад універсальної програмної послуги для провайдерів кабельного телебачення. Голова Національної ради вважає, що до складу УПП мають входити лише телеканали аналогового ефірного телебачення, а згодом – лише канали державного і суспільного мовлення.

Місцевих мовників найбільше цікавили терміни, в які відбудеться вимкнення аналогового телесигналу. Ю. Артеменко наполягає, що це має статися тоді, коли хоча б приблизно 80 відсотків населення матимуть змогу приймати зображення в цифрі. Він сподіваються, що це, як і передбачалося,  можливо здійснити до середини  наступного року.

Крім того, голова Національної ради допускає створення провайдера багатоканального цифрового мовлення в особі державного Концерну РРТ, який би зміг стати конкурентом нинішньому монополісту – компанії «Зеонбуд».