Юрій Артеменко провів нараду з медійниками Запоріжжя

18.05.2018

18 травня у Запоріжжі відбулася робоча нарада представників засобів масової інформації області з головою Національної ради Юрієм Артеменком, на якій обговорено  виклики і нові перспективи  галузі.

У режимі питання – відповідь Юрій Артеменко поспілкувався з керівниками електронних засобів масової інформації про діяльність регіональних мовників, нові законодавчі вимоги та загрози, що пов’язані із ситуацією гібридної війни, розв’язаної проти України країною-агресором. Очільник регуляторного органу розповів про останні рішення Національної ради щодо подання телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги інформації про структуру власності телерадіоорганізацій, можливість мовникам он-лайн подавати необхідні документи.

Місцевих медійників найбільше цікавить загальна ситуація і терміни, в які відбудеться вимкнення аналогового телесигналу. Юрій Артеменко розповів, що має передувати повному переходу від аналогового мовлення до цифрового, назвав  усі позитивні й негативні наслідки, які можуть виникнути під час зміни стандарту мовлення. Він звернув увагу присутніх на можливість створення  мультиплексу на базі державного Концерну РРТ, який  стане конкурентом нинішньому монополісту – компанії «Зеонбуд».

Особливу увагу звернув голова Національної ради на необхідність телерадіокомпаніям дотримуватися вимог щодо мовлення у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, адже і сьогодні, 18 травня, в Україні відзначається  День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу.

Для Національної ради питання поваги до вшанування трагічних сторінок історії Української держави є принциповим. Контроль ефіру в такі дні є особливо прискіпливим, тому мовники повинні час від часу переглядати Перелік пам’ятних дат, що розміщений на офіційному сайті регулятора, і  дотримуватися визначених правил, аби потім не отримувати попередження.

Також Юрій Артеменко наголосив, що Національна рада й далі контролюватиме дотримання мовних квот на радіо і телебаченні, особливо повинні пам’ятати телекомпанії, що восени припиняють діяти норми прикінцевих і перехідних положень закону, і українська мова з 13 жовтня 2018 року повинна  звучати  у повному обсязі (75%  загальної тривалості всіх передач, фільмопоказу і новин у визначених проміжках часу між 07:00 та 18:00 та між 18:00 і 22:00 для загальнонаціональних і регіональних мовників, і 60% для місцевих компаній), також підкреслив, що мова реклами повинна бути виключно українською.

Голова Національної ради закликав мовників дотримуватися букви і духу законів, а також умов ліцензій, за якими працюють телерадіокомпанії,  щоб у регулятора не було підстав застосовувати санкції.