Юрій Артеменко представляє українського медіарегулятора на регіональній конференції ПА РЄ

06.12.2017

6 грудня голова Національної ради Юрій Артеменко бере участь у регіональній конференції, організованій Парламентською Асамблеєю Ради Європи «Роль національних парламентів у підвищенні ролі незалежності і плюралізму ЗМІ», що відбувається в м. Будапешті, Угорщина.

Захід є складовою дій Ради Європи, затверджених в рамках спільного проекту Ради Європи і Європейського Союзу «Партнерство заради належного урядування».

На засіданні відповідно до стандартів Ради Європи проведена оцінка стратегій із підвищення рівня свободи, незалежності, прозорості, плюралізму і різноманітності ЗМІ. Зокрема, обговорюються теми щодо юридичних стандартів прозорості і плюралізму медіа, визначення впливу, здійснюваного засобами масової інформації, включаючи розкриття прихованої власності, труднощів здійснення регулювання незалежності і плюралізму ЗМІ, актуальних викликів щодо інституціональної і редакторської незалежності публічних служб мовлення тощо.

Делегати ознайомилися з інформацією щодо дієвості відповідних положень у національних законодавствах окремих країн, їх відповідності вимогам статті 10 Європейської конвенції з прав людини, а також потреби утримання державних органів від дискримінаційного застосування таких положень проти іноземних власників або для обмеження розповсюдження міжнародної аудіовізуальної продукції.

Учасниками регіональної конференції є національні парламентські делегації держав Східного партнерства – Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Республіки Молдови, України, члени ПА РЄ, зокрема Комітету з культури, науки, освіти і ЗМІ, а також його Підкомітету зі ЗМІ та інформаційного суспільства.

Ілюстрація з сайту unian.ua