Юрій Артеменко: перша хвиля моніторингу мовних квот на телебаченні тривала 6 тижнів і охопила понад 6 тис. годин ефіру

26.12.2017

Перша хвиля моніторингу 36 загальнонаціональних і супутникових телеканалів здійснювалася відділом моніторингу 6 тижнів. Спеціалісти Національної ради переглянули більше як 6 тис. годин телевізійного ефіру. Такі дані навів під час прес-конференції 26 грудня голова Національної ради Юрій Артеменко.

«Вимога закону проводити не добові, як у випадку з радіо, а саме тижневі моніторинги телеканалів стосовно виконання мовних квот на певний час зупинила роботу відділу моніторингу Національної ради. Перша хвиля 36 телеканалів зайняла у наших спеціалістів майже 6 тижнів. Моніторинг 210 регіональних і місцевих телеканалів досі триває, оскільки загальний обсяг ефіру, який треба проаналізувати, становить 19 тис. годин, – повідомив голова Національної ради Юрій Артеменко.

За словами члена Національної ради Сергія Костинського, наступного року Національна рада зможе провести не більше ніж 3 – 4 хвилі моніторингу мовних квот на телебаченні.

«Враховуйте, що одночасно ми проводимо 24 тематичні добові і тижневі моніторинги в доповнення до моніторингу мовних квот, а також позапланові моніторинги телеканалів за скаргами телеглядачів”, – підкреслив Сергій Костинський.

У 2018 році заплановані 3 хвилі моніторингу 210 регіональних і місцевих телеканалів. Відповідно фахівцям Національної ради потрібно буде дослідити 57,2 тис. годин ефіру.