Юрій Артеменко і Валентин Коваль зустрілися з ліцензіатами Херсонщини

27.07.2018

27 липня в Херсонській обласній державній адміністрації відбулася робоча зустріч голови Національної ради Юрія Артеменка і члена Національної ради Валентина Коваля з ліцензіатами Херсонщини. Серед найбільш обговорюваних питань було вимкнення аналогової технології телебачення та перехід України на цифрове телевізійне мовлення.

Юрій Артеменко розповів учасникам заходу, що вимкнення аналогу в Україні відбувається відповідно до Плану використання радіочастотного ресурсу України і розпочинається 31 липня з Києва та Кіровоградської області. Остаточний перехід українського телемовлення на цифрові стандарти на всій території України відбудеться 31 серпня 2018 року.

Крім того, голова Національної ради зазначив, що впроваджуючи цифрове телебачення, Україна виконує міжнародні зобов’язання, а також дає можливість для розвитку інших сервісів – мобільного зв’язку, інтернет-телебачення, FM-мовлення.  Однак разом з цим він зауважив, що процес вимкнення аналогового мовлення не буде простим. На його думку, ці зміни стануть викликом для усієї телеіндустрії.

Своєю чергою член Національної ради Валентин Коваль поінформував  про те, що 26 липня Національна рада погодила наданий Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України проект змін до Плану використання радіочастотного ресурсу, згідно з якими встановлюється кінцевий термін аналогового мовлення на територіях, де розповсюджуються програми НСТУ, місцевих мовників, які не мають ліцензій на цифрове мовлення, і територіях на кордоні з Російською Федерацією – 31 грудня 2018 року.

Упродовж зустрічі також було обговорено низку інших актуальних питань для ліцензіатів області та галузі в цілому, зокрема розвиток місцевого радіомовлення в рамках проекту “Мовлення громад”, дотримання квот використання української мови на телебаченні і радіо та розміщення україномовних пісень в ефірі радіостанцій, правила мовлення телерадіокомпаній у дні пам’яті та жалоби.

У підсумку після конструктивного діалогу стосовно роботи і мовлення телевізійних та радіокомпаній Херсонщини, голова Національної ради  відзначив високий професіоналізм та вручив грамоти фахівцям таких ліцензіатів – ПП ТРК «Альфа-плюс», ТОВ «Реал-Медіа» («KRATU»), ПП ТРО «Софія» («Херсон ФМ»).