Європейський Союз залишається непохитним у підтримці суверенітету й територіальної цілісності України – заява Ф. Моґеріні

18.03.2019

17 березня Представництво Європейського Союзу в Україні опублікувало заяву Високої представниці Федеріки Моґеріні від імені ЄС щодо Автономної Республіки Крим і міста Севастополя. У ній висловлена непохитність позиції Європейського Союзу у своїй незмінній підтримці суверенітету та територіальної цілісності України.

ЄС вкотре наголошує, що не визнає і продовжує засуджувати порушення міжнародного права, що залишається прямим викликом міжнародній безпеці і має серйозні наслідки для міжнародного правопорядку. 

У заяві Високої представниці зазначається значне погіршення ситуації з правами людини на Кримському півострові, систематичне обмеження засадничих свобод, зокрема свободи вираження, релігії чи віри та об’єднань. Констатовано серйозне порушення прав кримських татар, закриття їхніх медіа, заборону діяльності Меджлісу, переслідування їхніх лідерів і членів спільноти. ЄС закликає до повного дотримання міжнародних стандартів у сфері прав людини на півострові. 

Нагадаємо, загалом через військову агресію Російської Федерації були захоплені 503 частотних присвоєння, які належать Україні й використовувалися ліцензіатами Національної ради. Телерадіокомпанії, які раніше мовили на цих частотах, позбавлені права на ефірне мовлення в Криму, а мешканці Криму не мають змоги отримувати усебічну інформацію з різноманітних непропагандистських джерел.