Європейські структури прозвітували про виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

18.12.2018

16 листопада 2018 року Комітет Європарламенту із закордонних справ (AFET) провів пленарне засідання, на якому був представлений звіт про результати виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Автором документа є німецький євродепутат Міхаель Галер.

У Звіті зазначено, що укладення Угоди про асоціацію мало позитивний вплив, і акцентовано увагу на проблемних аспектах, що потребують розв’язання найближчим часом. Підкреслено, що в багатьох сферах спостерігаються поступові зрушення у кращий бік. Мова йде про судову систему, процеси децентралізації, освіту тощо.

Важливе місце у Звіті присвячено розгляду інституційних рамок для реалізації заходів асоціації як Україною, так і ЄС із фокусуванням на потенціал людських ресурсів і досвід. У документі містяться пропозиції щодо посилення зусиль у нарощенні адміністративного потенціалу, а також посилення механізмів моніторингу та контролю за реалізацією заходів для найбільш ефективного виконання завдань із асоціації.

У документі відзначено реформи України у сфері державного управління, децентралізації, оборони та безпеки, а також у забезпечення макроекономічної стабільності.

За звітний період Україна реалізувала більше проєвропейських реформ ніж за всі попередні роки незалежності.

Під час моніторингу ситуації в Україні були враховані проблеми трансформаційного характеру в умовах воєнних дій та спроб дестабілізації.

У документі зазначено, що ЄС продовжує політику обмежувальних заходів проти Російської Федерації. Наразі обговорюється питання щодо більш широкої участі ЄС у розв’язанні конфлікту шляхом призначення спеціального посланника ЄС із питань конфлікту у Східній Україні та Криму, а також перенесення санкцій стосовно окремих осіб та підприємств, які отримують прибуток від такої ситуації, до того часу, поки Україна повністю відновить суверенітет і територіальну цілісність.

Виділено п’ять ключових сфер, на яких потрібно зосередити увагу в країні: координація, відповідальність, встановлення пріоритетів, моніторинг і комунікація.

У Звіті зазначено, що ситуація з правами людини у Криму значно погіршилася. Порушення свободи слова, зловживання ЗМІ і насильницьке нав’язування російського громадянства набули системного характеру, а основоположні права і свободи людини у Криму не гарантуються. 

Також аналізуються досягнення та проблемні аспекти у медіа-сфері.

Повний текст звіту доступний за посиланням.


Перейти до вмісту