На другий день засідання Європейської платформи регуляторних органів (EPRA), що відбувається в м. Афінах, Греція, учасники з різних країн приділили увагу методам і заходам, за допомогою яких відбувається підвищення критичного мислення у споживачів інформації, а також ознайомилися з удосконаленнями регулювання через запровадження штучного інтелекту. У засіданні беруть участь перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк і члени Національної ради Юрій Зіневич та Олег Черниш.
Європейські регулятори ділилися досвідом їхніх країн щодо сприяння поширенню знань з аналізу та критичного сприйняття інформації серед найрізноманітнішої аудиторії. Регулятори розробляють документи й виконують просвітницьку роль, яка за своєю важливістю стоїть в одному ряду з проведенням моніторингів і наглядом за дотриманням ЗМІ стандартів і законодавчих вимог. За таким принципом в Україні діє робоча група зі створення правил захисту дітей у медіа, яка у співпраці з індустрією розробляє стандарти для мовників.
З ґрунтовною доповіддю щодо застосування штучного інтелекту під час моніторингу лінійних і нелінійних ЗМІ виступили представники OFCOM. Цей досвід мають переймати в усіх країнах, оскільки він спрощує роботу працівників і дає можливість аналізу за найрізноманітнішими показниками.
Крім цього, учасники заслухали і обговорили здобутки та досягнення EPRA за три останні роки діяльності. Висловили оцінку стратегії, яка була розроблена на цей період, і домовилися про подання пропозицій щодо нових планів і напрямів роботи Платформи регуляторних органів на подальші три роки. На наступному засіданні вже цієї осені буде узагальнено всі пропозиції. Нову стратегію країни-члени EPRA ухвалять на засіданні, що відбудеться в Антверпені (Бельгія).