Європейські практики ліцензування медіа і провайдерів мають бути впроваджені і в Україні

14.06.2016

Другий день триває експертний семінар з питань ліцензування підприємницької діяльності в інформаційній галузі, зорганізований у рамках спільної програми Ради Європи і Європейського Союзу «Свобода медіа в Україні». У ньому беруть участь працівники Національної ради і представники індустрії.

У перший день семінару з доповідями виступили міжнародні експерти.

Ад ван Лун, експерт Ради Європи із Нідерландів, презентував європейську нормативно-правову базу щодо національних ліцензійних процедур. Він підготував огляд відповідних вимог ліцензування, авторизації і повідомлень. Також детально розповів про індивідуальні ліцензії, загальні дозволи та окреслив переваги і обмеження ліцензування.

Тьєрі Ваші, експерт Ради Європи із Франції, заступник директора управління з питань телебачення та засобів масової інформації Вищої ради мовлення Франції (CSA), повідомив слухачів про французьку практику (покриття, технічна специфікація, фінансова спроможність, термін дії ліцензії, поновлення/продовження ліцензії, плата за ліцензію, умови щодо програмної концепції, вимоги щодо подання інформації, додатки до ліцензій тощо).

Кріштіна Розгоній, експерт Ради Європи з Австрії, незалежний консультант з питань міжнародного права та регулювання, поінформувала про австрійський порядок реєстрації та повідомлень, оплату адміністративних послуг і встановлену плату, вимоги до заявника та ін. Також вона зупинилася на питаннях ухвалення регулятором рішення або відмови про реєстрацію, про підстави та обґрунтування таких ухвал.

Міжнародним експертам було представлено проект Закону України «Про аудіовізуальні послуги» та пояснено, які положення ще доопрацьовуються.

Сьогоднішні сесії семінару, які стосуються технологічної нейтральності, національних підходів до застосування особливих умов для ліцензування та реєстрації, а також аналізу ринків, модерують член Національної ради Олександр Ільяшенко і керівник апарату Володимир Пащук.

 Експерти представляють слухачам національні практики і наводять конкретні приклади впливу на підприємців у галузі медіа та застосування санкцій.

Зокрема, пані Кріштіна у своєму виступі наголосила, що ліцензування провайдерів має бути достатньо гнучким, аби була можливість технологічного розвитку і впровадження інновацій, які нині стрімко змінюються. Також, за її словами, добре, коли є визначені вимоги до чесної конкуренції, як це практикується в деяких країнах.

Ад ван Лун розповів про стандарти і зобов’язання дотримання принципів нейтральності технологій, які застосовуються майже в усіх країнах Європи.

Учасники семінару мають змогу порівняти вітчизняні та європейські правила роботи на телерадіокомунікаційному ринку з тим, аби перейняти кращий досвід та працювати над його впровадженням в Україні.