6 ЖОВТНЯ 2011 РОКУ В БРЮССЕЛІ РОЗПОЧАЛОСЯ 34-ТЕ ЗАСІДАННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ПЛАТФОРМИ РЕГУЛЯТОРНИХ ОРГАНІВ (EPRA). 150 ПРЕДСТАВНИКІВ ІЗ 45 КРАЇН ЄВРОПИ ЗІБРАЛИСЯ НА ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ ЦЬОГО МІЖНАРОДНОГО ОБ’ЄДНАННЯ НА ЗАПРОШЕННЯ ВИЩОЇ АУДІОВІЗУАЛЬНОЇ РАДИ ФРАНКОМОВНОЇ СПІЛЬНОТИ БЕЛЬГІЇ (CSA).
6 жовтня 2011 року в Брюсселі розпочалося 34-те засідання Європейської платформи регуляторних органів (EPRA). 150 представників із 45 країн Європи зібралися на чергове засідання цього міжнародного об’єднання на запрошення Вищої аудіовізуальної ради франкомовної спільноти Бельгії (CSA).
Як спостерігачі на засіданні присутні представники Європейської Комісії, ОБСЄ, Ради Європи та Європейської аудіовізуальної обсерваторії. Від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в роботі EPRA беруть участь голова Володимир Манжосов та завідувач сектору міжнародних зв’язків Людмила Василенко.
Перше пленарне засідання присвячувалося проблемам регулювання контенту нових медіа. Згідно зі щорічним робочим планом EPRA означена тематика є пріоритетною на 2011 рік. Це пов’язано зі швидким технологічним розвитком медіа-послуг та інтеграцією редакційного, рекламного та комерційного контенту, а також програмного наповнення, що обирається безпосередньо користувачами.
У зв’язку із швидкими темпами розвитку новітніх медіа перед регуляторними органами країн постають нові виклики. Стираються кордони між традиційними й новими медіа, тому особлива увага європейських регуляторів зосереджується нині на вивченні проблем регулювання послуг на замовлення (VOD).
Між учасниками тривала дискусія навколо критеріїв визначення провайдера медіа-послуги на замовлення та відповідної юрисдикції сторін у разі заснування компанії та її діяльності в різних країнах. На засіданні були розглянуті так звані обхідні випадки, коли телеканал має намір надавати послуги аудиторії однієї країни (країни прийому), але засновується в іншій державі (країні походження) зазвичай з метою обходу більш суворих вимог законодавства.
Професор Единбурзького університету доктор Речель Кроуфорд-Смін у своїй доповіді окреслила труднощі застосування законодавства у сфері відео на замовлення, а представники Бюро з питань комунікацій Великої Британії (OFCOM), Вищої аудіовізуальної ради Франції (CSA) та Ради з питань телерадіомовлення Словаччини поділилися практичним досвідом щодо загальних підходів до регулювання та окремих проблемних випадків. Учасники засідання розглянули можливі механізми співпраці між регуляторними органами в напрямку пошуку спільних підходів до аудіовізуальних послуг на замовлення.
Іншою важливою темою для обговорення було питання захисту неповнолітніх глядачів у новому медіа-середовищі. Країни Європейського Союзу в цьому питанні керуються Директивою з питань аудіовізуальних медіа-послуг, яка чітко вимагає застосування відповідного регулювання з метою захисту неповнолітніх і в традиційних телевізійних послугах, і в послугах на замовлення.
У рамках засідання EPRA відбувся круглий стіл із залученням представників нової медіа-індустрії – менеджера з питань європейської політики «Facebook» Люка Делані, директора з питань громадської політики BSkyB Девіда Вілдона і генерального секретаря Асоціації операторів IPTV Італії Ліси ді Фелічіантоніо, де обговорювалися проблеми і підходи щодо захисту неповнолітніх у сфері он-лайн та застосування можливих заходів, спрямованих на поєднання різних платформ і форм аудіовізуального продукту.
Учасники круглого столу зазначали, що для ефективного забезпечення захисту дітей від шкідливого контенту необхідне поєднання регулювання, співрегулювання та саморегулювання, підтримка розвитку медіа-освіти серед батьків, учителів і суспільства загалом, розробка кодексів поведінки, всебічне та систематичне дослідження потреб аудиторії, а також сприяння застосуванню культури регулювання в цілому в новому медіа-середовищі.
7 жовтня засідання EPRA триватиме, обговорюватимуться питання ефективного функціонування регуляторних органів та планування роботи на 2012 рік.