Європейська мовна спілка запустила для своїх членів мережу фактчекінгу на допомогу протидії дезінформації і підтримку достовірних новин

08.05.2025

Європейська мовна спілка (EBU) запустила мережу Eurovision News Spotlight, що є спільною ініціативою із фактчекінгу й аналізу відкритих джерел (OSINT). Вона має на меті надати суспільним мовникам у Європі інструменти для протидії онлайн-брехні та дезінформації.

Spotlight фактично об’єднав у собі два проєкти: він також увібрав проєкт Alliance for Facts, який раніше координували Radio France разом із France Télévisions, France Médias Monde, TV5Monde та INA.

«Ми закликаємо всіх членів EBU і партнерів долучатися до цього потужного колективного захисту від дезінформації як важливої складової місії суспільних мовників доносити достовірні новини до кожного», – зауважила директорка служби новин EBU Ліз Корбін.

 Фактчекінгова мережа Eurovision News Spotlight пропонує:

  • OSINT і фактчекінг: ідеться про співпрацю у транскордонній перевірці фактів та обмін найкращими практиками на спеціальній платформі для членів мережі;
  • обмін ресурсами: учасники матимуть доступ до аналітики, інформації про інструменти й робочі процеси для підвищення власної ефективності у сфері OSINT і фактчекінгу;
  • навчання й розвиток: мережа пропонуватиме курси, навчальні матеріали та інтерактивні дискусії  (під керівництвом Eurovision News у співпраці з Академією ЄМС) для вдосконалення навичок членів мережі у сфері фактчекінгу та аналізу відкритих джерел.

Мережа також створюватиме матеріали для покращення звітності всіх членів EBU і підвищення обізнаності громадськості про дезінформацію та способи їй протидіяти.  

«Суспільні мовники вже є найнадійнішим джерелом новин у понад 90% європейських країн. У сучасному медіапросторі саме співпраця дозволяє нам зберігати принципи точності, неупередженості і правдивості для кожного»,  – висловився Дерек Бовлер (Derek Bowler), керівник відділу збору новин із соцмереж Eurovision News.

До мережі Spotlight наразі входять Eurovision News і 18 суспільних мовників: ORF (Австрія), RTBF (Бельгія), Чеське телебачення (Чехія), Yle (Фінляндія), Radio France, France 24, Radio France Internationale, France Télévisions, TV5MONDE (Франція, Бельгія, Швейцарія, Монако, Канада), Deutsche Welle, ZDF (Німеччина), LRT (Литва), RTVE (Іспанія), Sveriges Radio, SVT (Швеція), SRF (Швейцарія), BBC (Велика Британія), Radio-Canada (Канада).


Перейти до вмісту