Європейська Комісія звернулася до держав-членів щодо перенесення норм законодавства ЄС про кібербезпеку в національні закони

24.07.2018

Європейська Комісія 19 липня 2018 року ухвалила рішення про надсилання офіційних повідомлень 17 державам-членам щодо повного транспонування норм першої частини законодавства Європейського Союзу про кібербезпеку до їхніх національних законодавчих положень. Це рішення вплине на такі держави-члени: Австрія, Болгарія, Бельгія, Хорватія, Данія, Франція, Греція, Угорщина, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Польща, Румунія й Іспанія.

Метою Директиви про безпеку мережі та інформаційних систем (Network and Information systems – далі NIS; NIS ДирективаДиректива 2016/1148/EU) є досягнення високого рівня безпеки мережі та інформаційних систем у межах ЄС, шляхом розвитку національної спроможності кожної з країн ЄС у сфері кібербезпеки, підвищення рівня співпраці на рівні ЄС та запровадження зобов’язань для операторів ключових послуг і провайдерів цифрових послуг щодо звітування про порушення. Держави-члени мали транспонувати норми Директиви NIS до норм національного законодавства до 9 травня 2018 року, оскільки вони набули чинності у серпні 2016 року. Нині 11 держав-членів повідомили Європейську Комісію про повне імплементування Директиви та наразі перебувають у стані перевірки транспонування, щоб підтвердити його повноту. Інші держави-члени мають ще 2 місяці, аби відповісти на офіційне повідомлення Європейської Комісії. В іншому разі Комісія буде змушена направити їм мотивований висновок.

Джерело сайт Європейської комісії