Європейська аудіовізуальна обсерваторія провела Канську конференцію з метою обговорення наслідків кризи, викликаної COVID-19, для аудіовізуального сектору Європи

24.06.2020

23 червня члени Національної ради Максим Онопрієнко і Тетяна Руденко взяли участь у Канській конференції, яка була організована Європейською аудіовізуальною обсерваторією (ЄАО) для донесення прозорої і правдивої інформації про вплив пандемії на аудіовізуальний сектор Європи.

ЄАО активно відстежує, як поширення коронавірусної інфекції і запроваджені в країнах Європи карантинні обмеження вплинули на аудіовізуальний сектор і які заходи вживають країни для його підтримки. Національна рада вже оприлюднювала звіт про ключові тенденції в аудіовізуальному секторі Європи протягом 2019 – 2020 років.

Нинішній захід спрямований на тісніше спілкування представників європейських медіарегуляторів для того, щоб надати їм найповнішу й актуальну інформацію про зміни і тренди в галузі для ухвалення відповідних сучасним викликам рішень.

Під час конференції було продемонстровано новий документальний короткометражний фільм про вплив пандемії на кіно, телебачення та індустрію послуг відео на замовлення (VOD) у Європі. Він складається із трьох частин: криза, стійкість і майбутнє. Фільм містить численні інтерв’ю із представниками різних сфер аудіовізуального сектору, які розповідають про свій досвід з огляду на ці три чинники. Отже, простежено драматичні наслідки кризи, висвітлено ефективні заходи, що були вжиті для подолання пандемії та її наслідків у європейському медіаландшафті, наведена оцінка перспектив.   

Після показу фільму відбулося онлайн-обговорення з використанням чату конференції, в якому взяли участь представники потужних гравців медіаіндустрії. Були представлені статистичні дані (графіки, цифри, діаграми тощо), які відображають зміни, що мали місце в європейському аудіовізуальному секторі.

Виконавча директорка ЄАО Сюзанна Нікольчев заявила, що «комплексна місія для обсерваторії полягає у звітуванні про позитивні зрушення  в медіаіндустрії, через ухвалення перспективних рішень і запровадження кращих практик урядами й очільниками країн Європи». Вона повідомила, що подані до ЄАО національні звіти про економічні наслідки пандемії, а також правовий аналіз «IRIS Plus» щодо різних заходів, запроваджених у Європі на підтримку медіа, доопрацьовуються й будуть опубліковані найближчим часом.

Доповідачами під час онлайн-обговорення стали: Річард Бернлі, директор з питань правової політики Європейської мовної спілки  (EBU); Сільвія Сібієн, представниця Європейської незалежної мережі провайдерів послуг відео на замовлення (EUROVOD); Сесіль Деспрінгре, виконавча директорка Спільноти авторів аудіовізуальної продукції (SAA); Бено Джиністі, представник Міжнародної асоціації федерацій кінопродюсерів (FIAPF); Лаура Холгатт, генеральна директорка Міжнародного союзу кінотеатрів (UNIC); Олена Лай, генеральна секретарка Європейської асоціація аудіовізуальної продукції (CEPI) та інші.


Перейти до вмісту