З 14 ПО 15 ЛЮТОГО 2013 РОКУ У ВІДНІ (АВСТРІЯ) ЗА ІНІЦІАТИВИ ПРЕДСТАВНИКА ОБСЄ З ПИТАНЬ СВОБОДИ МЕДІА ДУНІ МІЯТОВИЧ ВІДБУЛАСЯ МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІНТЕРНЕТ 2013: ВИРОБЛЕННЯ ПІДХОДІВ ДО СВОБОДИ ЗМІ» (INTERNET 2013: SHAPING POLICIES TO ADVANCE MEDIA FREEDOM).
З 14 по 15 лютого 2013 року у Відні (Австрія) за ініціативи Представника ОБСЄ з питань свободи медіа Дуні Міятович відбулася міжнародна конференція «Інтернет 2013: Вироблення підходів до свободи ЗМІ» (Internet 2013: Shaping Policies to Advance Media Freedom).
У заході взяли участь 250 представників з усіх країн-учасниць ОБСЄ, які обговорили питання вільного обміну інформацією у світовому масштабі.
Від Національної ради участь у конференції взяли заступник голови Національної ради Лариса Мудрак та завідувач сектору міжнародних зв’язків Людмила Василенко.
Конференцію відкрив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук.
Головні теми стосувалися:
– практики блокування розповсюдження дискримінаційного й забороненого контенту, який здатний швидко поширюватися в мережі Інтернет у глобальному масштабі;
– трансформації журналістського середовища у зв’язку з поширенням соціальних та професійних медіа в Інтенеті;
– захисту авторського права в он-лайн середовищі та необхідність перегляду структури прав інтелектуальної власності в цифрову епоху;
– саморегулювання в мережі Інтернет;
– забезпечення прав національних меншин у цифрову епоху та роль суспільних медіа в забезпеченні культурного та мовного розмаїття.
Однією з ключових тем обговорення також була проблематика захисту дітей від шкідливого впливу інформації.
Представники соціальних мереж, Нідерландського інституту аудіовізуальних медіа (NIKAM), Британського регулятора з питань телебачення на замовлення (ATWOD) розповіли про кращі практики регулювання, співрегулювання та саморегулювання захисту дітей в умовах бурхливого розвитку цифрових технологій.
Директор Нідерландського інституту аудіовізуальних медіа Вім Беккерс представив учасникам засідання досвід запровадження системи класифікації «Kykiwyzer», яка використовується з 2001 року з метою надання інформації про можливий шкідливий вплив на дитячу аудиторію фільмів, відео, DVD й телевізійних програм.
Наразі інститут працює над можливістю застосування цієї системи маркування до інтернет-контенту.
Лариса Мудрак ознайомила учасників з діяльністю Міжвідомчої робочої групи з питань захисту дітей від інформації, що може шкодити їхньому здоров’ю і розвитку, створеної за ініціативи Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення для розробки і впровадження національної системи маркування телеконтенту. Заступник голови Національної ради також проінформувала іноземних колег про роботу над проектом нової редакції Закону України «Про телебачення і радіомовлення», який з-поміж іншого має забезпечити правове поле для захисту дітей від шкідливого аудіовізуального контенту.