Євген Баранов провів нараду в Кіровограді з питань цифрового мовлення

19.09.2011

21 березня 2011 року в приміщенні Кіровоградської обласної державної адміністрації відбулася нарада з питань впровадження цифрового мовлення в Україні.

У нараді взяли участь член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Євген Баранов, перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Ніколаєнко, перший заступник голови обласної ради Олександр Шаталов, представник Національної ради в Кіровоградській області Любов Бакаленко, директор Кіровоградської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Юрій Пуриш, начальник Кіровоградської філії Українського державного центру радіочастот Микола Бреус, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, керівники кіровоградських телерадіоорганізацій.

Євген Баранов докладно поінформував присутніх про порядок впровадження цифрового телебачення в Україні, передбаченого Планом розвитку національного телерадіоінформаційного простору, затвердженого рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
Керівництво області висловило своє занепокоєння стосовно того, що провайдер цифрової телемережі ТОВ «Зеонбуд» на першому етапі передбачає встановити обладнання лише на шести вежах Концерну РРТ, що передбачає покриття телесигналом лише центральної частини території області. Природно, виникає запитання, що будуть дивитися мешканці західних районів області?

Зважаючи на ці обставини, обласна державна адміністрація направила
ТОВ «Зеонбуд» клопотання стосовно включення до першої черги розвитку цифрового телебачення Ульянівської РТПС, що дасть змогу забезпечити цифровим телебаченням західні райони Кіровоградщини (Гайворонський, Голованівський, Вільшанський та Ульянівський райони).

Місцевих мовників також цікавив процес входження в цифрову телемережу, а представників ЗМІ соціальна складова проекту – забезпечення населення сет-топ-боксами. Член Національної ради дав вичерпні відповіді на поставлені запитання. Учасники наради зійшлися на тому, що впровадження цифрового телебачення – процес прогресивний і невідворотний. А для того, щоб мовникам і населенню країни він став зрозумілішим, і провайдеру ТОВ «Зеонбуд» необхідно активніше інформувати про свою діяльність, так, як це робить Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, практикуючи подібні зустрічі.

Крім того, Євген Баранов відвідав Кіровоградську ОДТРК і відзначив якісні зміни, які відбулися в роботі телерадіокомпанії, взяв участь у програмі обласного телебачення «Тема дня».

Довідково21 по 25 березня 2011 року за ініціативи Національної ради в більшості областей України за участі членів регуляторного органу, керівників державних адміністрацій, представників органів самоврядування та місцевих телерадіоорганізацій відбудуться наради з питань впровадження цифрового мовлення.