ЄС вважає повністю виконаною вимогу щодо проведення реформи медіазаконодавства

23.06.2023

Комісар ЄС з питань сусідства та розширення Олівер Варгеї представив усну доповідь, в якій дав оцінку виконання Україною, Молдовою і Грузією вимог щодо їх можливого вступу до Європейського Союзу. Реформування законодавства у сфері медіа, що було однією із семи зобов’язань України у зв’язку з набуттям нею статусу кандидата в ЄС, виконане повністю.

Олівер Варгеї усно представив 22 червня Європейській раді нову інформацію про перебіг виконання трьома країнами пріоритетів, визначених для них Європейською Радою. Серед двох повністю виконаних Україною кроків – медійна реформа. Інший – реформа 2 ключових органів суддівського управління.

«Для України в червні Європейською Радою були визначені 7 кроків або пріоритетів на основі пропозицій Європейської Комісії. Ми вважаємо, що із цих 7 пріоритетів два уже були виконані», – зауважив він.

«Передусім вони успішно впоралися з реформою двох ключових органів суддівського управління – це був Крок 2: Вища рада юстиції і Вища кваліфікаційна комісія суддів, для яких запровадили процедуру відбору кандидатів на основі заслуг і доброчесності.

Другий випадок, де ми вважаємо пріоритет був виконаний, – це сфера медіа – це був Крок 6. Тут було ухвалене ключове медіазаконодавство, яке повністю відповідає нашій власній Директиві ЄС про аудіовізуальні медіапослуги», – заявив Комісар ЄС.

Загалом, до України було висунуто 7 вимог:

1. реформа Конституційного суду;

2. продовження судової реформи;

3. антикорупція, включно з призначенням керівника САП;

4. боротьба з відмиванням коштів;

5. втілення антиолігархічного закону;

6. узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;

7. зміна законодавства про нацменшини.

Олівер Варгеї  зазначив, що представлена усна інформація стосувалася пріоритетів, визначених минулого року для трьох країн, і не була пов’язана з усім процесом вступу як таким. Ширший звіт щодо усіх сфер очікується в жовтні цього року. Він буде охоплювати не лише ці три країни, але й шість країн Західних Балкан.


Перейти до вмісту