Якщо зараз ми сподіваємося на ЗСУ, то після деокупації Криму слід сподіватися на медіа – висновок експертного обговорення

21.09.2023
Фото Дмитра Юрченка, АрміяInform

19 вересня представник Національної ради в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Володимир Ляшенко взяв участь в експертному обговоренні питання формування державної інформаційної політики у процесі та після деокупації Криму.

Обговорення відбулося в рамках діяльності робочої групи «Гуманітарна політика» Експертної мережі Кримської платформи і реалізації проєкту «Формування комплексного бачення та рекомендацій органам державної влади України щодо подолання наслідків окупації та викликів у процесі реінтеграції ТОТ АР Крим та м. Севастополя у 4 сферах: інформаційній, освітньо-науковій, культурній, релігійній».

Під час заходу учасники приділили увагу викликам інформаційної політики України щодо Криму під час його деокупації і реінтеграції. Одним із питань була взаємодія медіа й органів влади України, в тому числі військових адміністрацій, одразу після завершення деокупації Криму. Також звернули увагу на проблеми розвитку української ідентичності, використання української мови і мови корінних народів під час інформаційної реінтеграції півострова.

Фото Дмитра Юрченка, АрміяInform

Ішлося також про потребу підготовки кадрового резерву для діяльності медіа в деокупованому Криму, ліквідацію пропагандистських наслідків окупації в медійному середовищі та протидію діяльності пропагандистських засобів країни-агресора на території вже звільненого Криму.

Представник Національної ради в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Володимир Ляшенко зауважив, що одним із важливих завдань для нього є унеможливлення діяльності на території Криму окупаційних ЗМІ, які зараз там працюють.

«Ми маємо розуміти, що після нашої перемоги росія не припинить заважати нам. Певний час в українському ефірі на території Криму можуть потужно працювати державні росзмі, які будуть «накривати» весь Крим. Тому вже зараз треба говорити про важливість підготовки рішень, згідно з якими певний час після деокупації нам доведеться в Криму «глушити» ефір. Це потрібно задля збереження населення від роспропаганди і щоб дати можливість працювати в Криму лише українським каналам, зокрема місцевим», – зауважив він під час обговорення інструментарію роботи медіа на деокупованому півострові.

Спікери під час обговорення наголошували на тому, що планування майбутніх кроків тісно пов’язане з фактичним звільненням АРК від окупанта. Вони дійшли спільного висновку: якщо зараз ми сподіваємося на ЗСУ, то після деокупації слід сподіватися на медіа.

До експертного обговорення були залучені:

  • завідувачка сектору видавничої справи Державного комітету телебачення і радіомовлення України Людмила Щекун;
  • представник урядової організації «Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки» Максим Майоров;
  • членкиня Меджлісу кримськотатарського народу;
  • представники громадських організацій культурної та інформаційної сфер діяльності;
  • журналісти, які провадили журналістську діяльність на території Криму до його окупації;
  • медійники, що висвітлюють кримську тематику в українських медіа після 2014 року, у тому числі переміщені з тимчасово окупованої території Криму.