Як уберегти дітей від шкідливої інформації в медіа в умовах війни? — медіарегулятор проведе круглий стіл

28.02.2024

До уваги медіа. Національна рада у рамках проєкту «Компетентні медіа – демократичне і толерантне суспільство» організовує круглий стіл на тему «Як уберегти дітей, що живуть в умовах війни, від шкідливої інформації в медіа».

Захід відбудеться як продовження започаткованого діалогу на тему розбудови безпечного і толерантного інформаційного суспільства в Україні. Він спрямований також на імплементацію нових законодавчих норм щодо захисту дітей у медіа.

Круглий стіл проходитиме у двох форматах – офлайн і онлайн 6 березня (середа) із 12:00 до 14:00 в інформаційній агенції Укрінформ (вул. Богдана Хмельницького, 8/16).

Модеруватиме круглий стіл голова Національної ради Ольга Герасим’юк.

Нині, коли Україна живе в умовах війни, українські діти особливо потребують нашого захисту, піклування і любові. Медіа мають уважно ознайомитися з новими нормами Закону України «Про медіа», що стосуються захисту дітей. Ми разом маємо подбати про те, як діяти в інформаційному полі, аби забезпечити дітям здорове дитинство і не завдавати додаткових психологічних травм, яких так багато в реальному житті.

До дискусії запрошуються представники суб’єктів у сфері медіа:

  • медіаменеджери,
  • випускові редактори,
  • журналісти,
  • контентмейкери,
  • репортери,
  • працівники ньюзрумів,

а також

  • представники громадських об’єднань, державних органів, що опікуються правами людини,
  • фахові психологи.

До участі в заході також запрошені представники Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, офісу Радниці – уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова, Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, Офісу Ради Європи в Україні.

Медіарегулятор тривалий час опікується питанням захисту дітей у медіа. Ще 2016 року розпочала свою діяльність відповідна робоча група Національної ради. За цей час спільно з представниками медіагруп, науковцями-психологами, журналістами, громадськістю  створено п’ять актів саморегулювання, які стосуються чутливих питань і їх висвітлення в медіа. Усі вони свого часу мали неабиякий резонанс у суспільстві.

Посилання на zoоm-конференцію надішлемо зареєстрованим учасникам.

Зареєструватися для участі в круглому столі можна до 4 березня (18.00), написавши на електронну адресу сектору роботи з громадськими об’єднаннями, органами співрегулювання та суспільним мовником Національної ради: sectornru@nrada.gov.ua

Додаткова інформація – за телефонами: (044) 234-97-99, (097) 149-82-66.

Медіа, які мають бажання висвітлити круглий стіл, просимо акредитуватися у відділі комунікацій та зв’язків з медіа за телефоном 278-75-75 або через електронну пошту presstvr@nrada.gov.ua до 5 березня (18.00).