Як у медіа висвітлювати тему суїциду

10.01.2024

У сучасному світі самогубства є важливою суспільною проблемою, яка потребує чітких превентивних дій. Як висвітлювати у медіа тему суїциду так, аби дотримуватися прав людини, і зокрема прав дитини, та не завдавати суспільству психологічного травмування, яке може мати негативні наслідки, – фахівці описали у Спільному акті узгодження № 2 «Висвітлення засобами масової інформації теми суїциду».

Із 2016 року в Національній раді працює робоча група із захисту прав дітей у медіа. На сьогодні нею напрацьовано 5 актів, які є саморегулівними документами індустрії. У листопаді 2017 року три телегрупи – «1+1 медіа», «Медіа Група Україна», StarLightMedia спільно з Національною суспільною телерадіокомпанією України і Незалежною асоціацією телерадіомовників підписали Спільний акт узгодження № 2.

Закон України «Про медіа» значно розширив коло суб’єктів, які потрапляють до сфери повноважень регулятора. Це телебачення, радіомовлення, друковані та онлайн-медіа. Усі суб’єкти у сфері медіа мають бути обізнані з напрацьованими спільними рекомендаціями щодо висвітлення теми самогубств.

Національна рада розповідає суб’єктам у сфері медіа про Спільний акт узгодження № 2 «Висвітлення засобами масової інформації теми суїциду». Закликає дотримуватися правил, напрацьованих за участі медіаіндустрії, та керуватися положеннями Акту у медійній діяльності. Пам’ятаймо про права кожної людини, зокрема дитини, та її потребу у захисті і повазі.