19 грудня 2018 року відбулася перша сесія обговорення та напрацювання Плану заходів на виконання Стратегії інформаційної реінтеграції Луганської та Донецької областей, затвердженої 26 липня 2018 року розпорядженням Кабінету Міністрів України. Від Національної ради участь у заході взяла Юлія Нечипоренко, помічник-консультант члена Національної ради Сергія Костинського, яка представила результати розвитку українського телерадіомовлення на територіях із особливим режимом мовлення.
Обговорення тривало в міжвідомчому форматі за ініціативи Міністерства інформаційної політики. «Серед ключових пріоритетів: розвиток українського мовлення і підтримка регіональних мовників та ЗМІ; вироблення контенту (від книг до документальних стрічок); запуск комунікаційних кампаній «Донбас – це Україна»; промоція української освіти як ключовий фактор збереження зв`язків та багато іншого», – зазначила перший заступник міністра інформаційної політики Е. Джапарова.
Організація мовлення з нових об’єктів інфраструктури упродовж останніх років ліквідувала проблему так званих білих плям, територій із недостатнім покриттям ефірним сигналом українських телеканалів та радіостанцій, яка виникла після окупації окремих районів Донецької і Луганської областей.
«За останні 3 роки побудовано 3 нові телекомунікаційні вежі в Донецькій та Луганській областях, у 2019 році в Луганській області заплановано будівництво нової вежі в Попаснянському районі та підвищення висоти наявної – в селищі Широкому Луганської області. Фактично робота з розвитку інфраструктури завершується, майже увесь радіочастотний ресурс в регіоні також задіяний. Наступний крок – розвиток цифрового телевізійного мовлення, створення нових локальних мультиплексів», – поінформувала присутніх Юлія Нечипоренко.
Наразі сформовано 3 нові локальні мультиплекси для українського цифрового телебачення – в містах Волновасі й Гірнику Донецької області та в селі Бахмутівці Луганської області. Це забезпечує ефірним сигналом українських телеканалів місцевих жителів на підконтрольних Уряду територіях і вздовж лінії розмежування, що сприяє інформаційній реінтеграції регіону.
Розвиток українського телерадіомовлення на територіях з особливим режимом мовлення (Донецька і Луганська області, південь Херсонської області) відбувається в рамках роботи Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при Міністерстві інформаційної політики України.