28 липня Національна рада підбила підсумки конкурсу на мовлення з використанням вільних радіоканалів у Херсонській області. Загалом на конкурс було виставлено 5 частот.
Заявки на участь у конкурсі подали 6 телерадіоорганізацій – «ТРК «Громадське радіо», м. Київ, НТКУ, м. Київ (програма УР-1, «Українське радіо»), ПП «ТРО «Софія», м. Херсон («Херсон ФМ»), ТОВ «Агентство «Кримські новини», м. Київ (Радіо «Хаят»), ТОВ «Телевізійна компанія «Атлант-СВ», м. Київ («Радіо Мейдан»); ТОВ «Радіокорп Юкрейн», м. Київ («Радіо СЄС»).
За результатами рейтингового голосування переможцями конкурсу стали:
- «Агентство «Кримські новини» – на частоті 103,5 МГц у с. Василівці;
- «ТРО «Софія» – на частотах 100,9 МГЦ у с. Василівці і 103,6 МГц у м. Генічеську;
- «Телевізійна компанія «Атлант-СВ» – 90,8 МГц у м. Генічеську;
- НТКУ – 102,8 МГц у смт Новотроїцькому.
Член Національної ради Сергій Костинський зауважив, що зазначений конкурс – перший у рамках розробленої регулятором Стратегії розвитку телерадіомовлення в Херсонській області та організації мовлення на територію Криму. «Ми вирішили, що Національна рада проводитиме невеликі конкурси відповідно до надходження прорахованих частот. Це значно пришвидшить розвиток телерадіомовлення в регіоні», – пояснив Сергій Костинський. Він також наголосив, що регулятором було замовлено прорахунок нового пакета частот для проведення нових конкурсів.
Під час обговорення голова Національної ради Юрій Артеменко запропонував визначити як особливі умови ліцензії місцевого мовника ТРО «Софія» трансляцію не менше ніж 50% інформації і програм, присвячених місцевій тематиці. Таке застереження, пояснив очільник регулятора, є необхідним для уникнення можливого продажу місцевої компанії мережевим радіостанціям. Також особливі умови були передбачені і для Агентства «Кримські новини» – це розміщення інформаційних передач, не менше ніж 50% яких мають бути кримської тематики.
За результатами конкурсу відновлено ефірне мовлення кримськотатарської радіостанції «Мейдан», яке припинило мовлення внаслідок анексії півострова. Окрім того, з’явилася нова кримська радіостанція «Хаят» (у перекладі «Життя»).
Розширення мовлення на територіях, які межують із анексованим Кримом, – це пріоритетне завдання для захисту інформаційної безпеки та суверенітету держави, яке Національна рада виконує в рамках Плану розвитку телерадіоінформаційного простору та відповідної Стратегії. Відтак у Херсонській області з’явиться більше інформаційних джерел про ситуацію в регіоні та окупованому Криму.