Визначено переможців фестивалю «Мій рідний край»

24.10.2011

В Ужгороді на базі Закарпатської ОДТРК з 15 по 18 вересня 2011 року тривав ХІІІ Міжнародний фестиваль телевізійних та радіопрограм для національних меншин «Мій рідний край».

Організаторами цього мистецького форуму стали Державний комітет телебачення і радіомовлення України, Міністерство культури України, Закарпатська обласна державна телерадіокомпанія, Закарпатська обласна державна адміністрація та обласна рада, Ужгородська міська рада, Івано-Франківська обласна державна адміністрація та обласна рада, Івано-Франківська обласна державна телерадіокомпанія, Івано-Франківське обласне телебачення «Галичина», Телеграфне Агентство Угорщини «МТІ», Студія Кошице Радіо і Телебачення Словаччини. Партнер фестивалю – українське представництво компанії SES Astra в Україні.

Для конкурсного перегляду було представлено майже 100 програм студій України, Словаччини, Угорщини, Румунії, Австрії. Тематика передач відповідала головній ідеї фестивалю – показати життя національних меншин, розмаїття їх культур, побуту, відродження та збагачення духовної спадщини, традицій.

Журі фестивалю відзначило, що з кожним роком професійний рівень конкурсних програм якісно зростає. Цікавими є авторські ідеї, пошук нових форм у розкритті теми. Творчі дискусії та спілкування учасників фестивалю служать взаємному обміну досвідом українських і зарубіжних телерадіожурналістів, виробленню стратегії сучасного телебачення і радіомовлення.

Цьогоріч організатори фестивалю вирішили розширити його географію. Впродовж чотирьох днів журі працювало також і на базі Івано-Франківської обласної державної телерадіокомпанії, що дало можливість і Прикарпатському регіону ближче ознайомитися з творчістю зарубіжних колег та їх підходами до висвітлення питань життя й побуту національних меншин.

За своєю ідеєю, тематичним спрямуванням фестиваль “Мій рідний край” є єдиним не лише в Україні, а й у всій Європі. Журі вважає, що фестиваль повинен мати своє продовження в майбутньому.

За результатами перегляду та прослуховування програм журі визначило переможців:

• радіопрограму “Драматург своєї долі, або український грузин з прикарпатським колоритом” (Івано-Франківська ОДТРК).
Автор – Ольга Котюк, звукорежисер – Тарас Присяжнюк;
• телевізійну програму “Коли рання встане зоря” (Херсонська обласна державна телерадіокомпанія).
Автор –Тетяна Левандовська.