Виїзна нарада з питань впровадження цифрового мовлення в Україні

19.09.2011

З 21 ПО 25 БЕРЕЗНЯ 2011 РОКУ ЧЛЕНИ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ ПРОВЕДУТЬ ВИЇЗНІ НАРАДИ В БІЛЬШОСТІ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ. МЕТОЮ ПРОВЕДЕННЯ ТАКИХ НАРАД Є ОБГОВОРЕННЯ ПИТАНЬ ВПРОВАДЖЕННЯ ЦИФРОВОГО МОВЛЕННЯ В УКРАЇНІ.

З 21 по 25 березня 2011 року члени Національної ради з питань телебачення і радіомовлення проведуть виїзні наради в більшості областей України. Метою проведення таких нарад є обговорення питань впровадження цифрового мовлення в Україні.

Члени Національної ради зустрінуться з керівниками обласних державних адміністрацій, місцевих органів самоврядування, телерадіоорганізацій та визначать спільні підходи до практичного впровадження цифрових технологій у кожному з регіонів.

Здійснення переходу на цифрові стандарти мовлення на сьогодні є одним із пріоритетних завдань Національної ради. Згідно з підписаною Україною міжнародною угодою „Женева-2006”, вчасне впровадження цифрового телебачення гарантує збереження частотного ресурсу та цілісного телерадіопростору нашої країни.

Національна рада в Плані розвитку національного телерадіоінформаційного простору передбачила 5 етапів впровадження цифрового мовлення:
I етап – розбудова національної телемережі МХ-1, МХ-2, МХ-3 та МХ-6 (2010-2011 роки);
II етап – одночасне мовлення на телемережах та мережі аналогового наземного телемовлення; забезпечення населення пристроями для прийому телепрограм в цифровому форматі (2011–2012 роки);
III етап – часткове вимкнення радіоелектронних засобів аналогового наземного телемовлення за згодою ліцензіатів та з урахуванням вимог частини дев’ятої статті 22 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”; вивільнення радіочастотного ресурсу (2012 рік);
IV етап – розбудова багатоканальних телемереж МХ-4, МХ-7, МХ-8 (2013–2015 роки);
V етап – повний перехід від аналогового до цифрового формату телемовлення на всій території країни (2015 рік).

Передбачається, що в кінці 2011 року, паралельно з аналоговим мовленням, почнеться мовлення 32 цифрових програм у 4-х мультиплексах цифрової національної телемережі. Активна позиція місцевих і регіональних мовників буде вирішальною для мінімізації втрат при переході на цифровий формат мовлення. До серпня 2011 року всі місця в мультиплексах (в тому числі місцеві й регіональні) будуть заповнені. Перехід на цифровий формат мовників, які з тих чи інших причин не взяли участі в конкурсі, буде відбуватися на більш пізніх етапах реалізації цифрового проекту.
Відключення аналогового мовлення почнеться в 2013 році.

Сьогодні, 21 березня, наради відбудуться в Харківській, Рівненській, Кіровоградській і Полтавській обласних державних адміністраціях.