Високі медіа-пріоритети в Європі

24.04.2013

КЕРІВНИЙ КОМІТЕТ РАДИ ЄВРОПИ З ПИТАНЬ МЕДІА ТА ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА РОЗПОЧАВ СВОЄ ТРЕТЄ ЗАСІДАННЯ У СТРАСБУРЗІ 23 КВІТНЯ 2013 РОКУ. У ЙОГО РОБОТІ БЕРЕ УЧАСТЬ ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ, ПРЕДСТАВНИК УКРАЇНИ У ЦЬОМУ КОМІТЕТІ ЛАРИСА МУДРАК.

Керівний комітет Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства розпочав своє третє засідання у Страсбурзі 23 квітня 2013 року. У його роботі бере участь заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, представник України у цьому Комітеті Лариса Мудрак.

Перший день роботи Комітету продемонстрував пріоритетність зацікавленості країн-членів Ради Європи у сприянні розвитку стратегії Інтернет-урядування на 2012–2015 роки, виробленню нових механізмів захисту журналістів в епоху цифрових медіа та водночас відповідальності представників засобів масової інформації та блогерів за неправдиву інформацію. Також розглядалося сприяння на законодавчому рівні розвитку різноманітних ЗМІ.

Інтернет-урядування стає для європейських країн чи не головним інструментом розвитку демократії і захисту прав людини, особливо з огляду на культурні та загальноцивілізаційні зміни, які відбуваються в Європі.

Обговорюючи Інтернет-урядування, Рада Європи починає з питань вільного доступу споживачів до інформації, захисту дітей та молоді в Інтернеті, а продовжує питаннями цифровізації музеїв та пам’яток архітектури.

Також складовими стратегії Інтернет-урядування є захист Інтернет- унікальності, відкритості, вільного транскордонного розповсюдження контенту.

Керівний комітет Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства, зокрема Комітет експертів із питань прав Інтернет-споживачів, розробляє керівний документ із прав людини для Інтернет-користувачів.

У перший день роботи також відбулася вітальна подія.

До Керівного комітету Ради Європи звернувся Форум регуляторних органів з питань телерадіомовлення країн Причорноморського регіону (BRAF), що діє в рамках Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС), із проханням отримання статусу спостерігача. Членами Форуму BRAF є такі країни: Республіка Албанія, Республіка Вірменія, Азербайджанська Республіка, Республіка Болгарія, Грузія, Грецька Республіка, Республіка Молдова, Румунія, Російська Федерація, Сербська Республіка, Турецька Республіка і Україна (докладніша інформація про Форум BRAF на сайті Національної ради.

За результатами голосування Керівного комітету статус спостерігача Форуму BRAF у цій європейській інституції було надано одноголосно. Нагадаємо, що ініціативи про створення Форуму були вперше презентовані в Україні 2007 та 2008-го роках у рамках ОЧЕС.

З того часу Форум забезпечує платформу для обміну досвідом, інформацією та думками з найактуальніших питань аудіовізуальних ЗМІ, зокрема, захисту культурного розмаїття, прав людини, приватності, захисту дітей від шкідливого контенту, вироблення підходів до нових медіа, сприяння міжкультурному діалогу та переходу на цифрове мовлення. Форум сприяє регулярній координації, співпраці та комунікації між країнами-членами.

Цього року Україна головує у BRAF, і на вересень заплановано проведення щорічного засідання регуляторів у Києві.


Перейти до вмісту