Винесено на громадське обговорення проект Змін до порядку подання ліцензіатами інформації про структуру власності

09.12.2016

Національна рада винесла на громадське обговорення проект Змін до Порядку подання телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги інформації про структуру власності та відповідних форм документів телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги.

 Внесення змін до Порядку зумовлене прийняттям Закону України від 01.11.2016 № 1715- VIII «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» стосовно положень щодо прозорості власності ЗМІ.

 З огляду на його ухвалення чинна редакція статті 35 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» передбачає, що ліцензіат зобов’язаний протягом 30 робочих днів подати Національній раді заяву про переоформлення ліцензії на мовлення у зв’язку із зміною організаційно-правової форми, умов діяльності ліцензіата чи зміною відомостей про прямого власника (співвласників) та/або кінцевого бенефіціарного власника (контролера) разом з документами або їх засвідченими заявником копіями, що підтверджують зміну. До заяви про переоформлення ліцензії у зв’язку із зміною відомостей про прямого власника (співвласників) та/або кінцевого бенефіціарного власника (контролера) ліцензіат додає відомості про структуру власності з урахуванням внесених змін.

 Крім того, в процесі практичної реалізації положень Порядку Національна рада виявила певні недоліки його редакції, які не дозволяють повною мірою реалізовувати положення Закону щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації.

 Зауваження і пропозиції до проекту регуляторного акта можна надсилати на адресу Національної ради: вул. Прорізна, буд. 2, м. Київ, 01601, а також на офіційну електронну скриньку nrada@nrada.gov.ua

Термін для громадського обговорення – 1 місяць.

Із проектом акта можна ознайомитися за посиланням.