Вимоги до ліцензійних документів провайдерів мають відповідати чинним нормам законодавства

19.09.2011

На засіданні Національної ради 23 лютого було ухвалено рішення про скасування 4 пункт рішення від № 2 від 20 січня 2010 року „Про відновлення дії Інструкції про видачу, продовження, переоформлення та видачу дубліката ліцензії провайдера програмної послуги” та додатку 2 до нього.

Іншим рішенням Національна рада затвердила новий зміст бланка ліцензії провайдера програмної послуги.

Як зауважила під час брифінгу перший заступник голови Національної ради Оксана Головатенко, стаття 40 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» чітко передбачає в додатку зазначати телеканали, які ретранслюють провайдери програмної послуги, а не лише канали універсальної програмної послуги.

«На сьогоднішній день Національна рада працює в межах закону, і буде виконувати всі норми, які передбачені. Ми упорядковуємо діяльність. Тому всі провайдери мають включати до додатку канали, які вони надаватимуть абонентам. Це вимога закону, і Національна рада буде стежити за тим, щоб це своєчасно виконувалося», – сказала вона.

Член Національної ради Микола Фартушний на підтвердження цих слів додав: «з одного боку, ми розуміємо норми закону, коли повертаємо ту практику, яка існувала до січня минулого року. Будемо в додатках до ліцензій фіксувати повний перелік програм, які використовує провайдер. З іншого боку, ми розуміємо, що маємо робити кроки назустріч індустрії в процедурі спрощення їх діяльності, спрощення стосунків з регулятором, і тому відкриті до обговорення, відкриті для дискусії».

Він також сказав, що Національна рада планує найближчим часом провести нараду з провайдерами і обговорити весь спектр питань. Бо є також багато інших проблем, які вимагають певного реагування.