Керівник апарату Національної ради Володимир Пащук 23 червня взяв участь у засіданні колегії Державного комітету телебачення і радіомовлення України, де серед іншого було обговорено питання стану телерадіомовлення в прикордонних областях країни.
Представники центральних органів державної влади, обласних державних адміністрацій та регіональних філій НТКУ з прикордонних областей України обмінялися думками і намагалися знайти варіанти розв’язання проблем із забезпечення мовлення українських телерадіоканалів у регіонах, що межують з іншими державами.
Керівник апарату Національної ради Володимир Пащук наголосив, що питання телерадіомовлення в прикордонних областях зокрема на території проведення АТО, є надзвичайно важливим і актуальним в умовах інформаційної війни, тому Національна рада активно ним опікується. Так, створено міжвідомчу робочу групу з розвитку телерадіомовлення в південних районах Херсонської області, на територію тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. Нею розроблено проект стратегії, як покращити сигнал українських мовників у регіоні. Надалі такий досвід є бажання розповсюдити на усе прикордоння України.
Одним зі способів розв’язання означеної проблеми в прикордонних регіонах є розвиток цифрового телебачення, а для радіо – розвиток малопотужного ФМ-мовлення, зауважив Володимир Пащук. Цей проект, як і діяльність згаданої міжвідомчої робочої групи і Комісії із питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телерадіомовлення в зоні АТО, що створена при Міністерстві інформаційної політики, схвально оцінили учасники наради, зокрема представники регіональних ЗМІ.
На території проведення АТО Національна рада видає дозволи на тимчасове мовлення в аналоговому форматі, нагадав керівник апарату. Для цього використовуються приймачі з Литви, Латвії, Польщі, ремонтуються наявні. Крім того, «у найближчих планах Національної ради – створення загальнонаціональної ФМ-мережі української музики», – сказав Володимир Пащук.
Водночас він підкреслив, що питання покращення стану телерадіомовлення у прикордонних регіонах є комплексним, а тому потребує спільних зусиль різних органів влади, в тому числі на місцях, спеціалізованих підприємств, громад тощо.