ПІД ЧАС ВИСТУПУ НА ВИЇЗНІЙ НАРАДІ-СЕМІНАРІ У ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ ГОЛОВА РЕГУЛЯТОРНОГО ОРГАНУ РОЗПОВІВ ПРО ПЕРШОЧЕРГОВІ ЗАВДАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ НА НИНІШНЬОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ ВІТЧИЗНЯНОГО ТЕЛЕРАДІОПРОСТОРУ. ЗОКРЕМА, ПРО СТАН ВПРОВАДЖЕННЯ ЦИФРОВОГО МОВЛЕННЯ.
Під час роботи наради-семінару у Дніпропетровську до гостей та учасників звернувся зі вступним словом голова Національної ради Володимир Манжосов.
„Відновлення виїзних нарад за участі представників Національної ради – це не просто черговий захід робочого характеру, а свого роду „симптоматична” подія. Адже розбудова вітчизняного телерадіопростору значною мірою залежить саме від тих якісних змін, які відбуваються в регіонах, а відтак – безпосередньо від діяльності працівників нашого органу на місцях, їхнього професіоналізму, навичок, ініціативності”, – зазначив Володимир Манжосов, – відповідно до нової структури Національної ради саме представники відповідають за стан телерадіопростору в областях”, – додав він.
Під час свого виступу голова регуляторного органу розповів про першочергові завдання Національної ради на нинішньому етапі розвитку вітчизняного телерадіопростору. Зокрема, про стан впровадження цифрового мовлення в Україні.
„Новий склад Національної ради розуміє, що вся відповідальність за 2015 рік покладена на наш державний орган. Держава не в змозі забезпечити належного фінансування для розбудови національної цифрової телемережі. Тому ми вирішили шляхом оголошення конкурсу шукати провайдера, який розбудує багатоканальну мережу на базі чотирьох мультиплексів. Це дозволить перевести на цифру всі ефірні аналогові загальнонаціональні, регіональні та місцеві телеканали”, – сказав Володимир Манжосов.
За його словами цього провайдера буде визначено до кінця року, а до кінця 2011 року заплановано побудувати всі мультиплекси.
Окремо Володимир Манжосов зупинився на питанні розбудови мультиплексу МХ-5, який передбачався для потреб місцевого мовлення.
„В регіонах немає такої кількості каналів, щоб повністю задіяти п’ятий мультиплекс. Тому зараз нам потрібна реальна інформація про стан мовлення в областях для того, щоб зрозуміти, як зберегти місцеве мовлення при переході від аналога на цифру”, – зазначив він.
Голова Національної ради висловив сподівання, що, використовуючи весь досвід, представники в регіонах також всіляко сприятимуть безболісному переходу від аналогового на цифрове мовлення.