Володимир Манжосов: „Національна рада намагатиметься прискорити процедуру затвердження Методики нарахування ліцензійного збору”

19.09.2011

ПІД ЧАС БРИФІНГУ, ЩО ВІДБУВСЯ СЬОГОДНІ, 19 СІЧНЯ 2011 РОКУ, В НАЦІОНАЛЬНІЙ РАДІ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ, БУЛО ВИСЛОВЛЕНО ПОЗИЦІЮ ЦЬОГО РЕГУЛЯТОРНОГО ОРГАНУ ЩОДО НИНІШНЬОЇ СИТУАЦІЇ ІЗ НАРАХУВАННЯМ ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯМ ТА ПРОВАЙДЕРАМ ПРОГРАМНОЇ ПОСЛУГИ ЛІЦЕНЗІЙНОГО ЗБОРУ.

Під час брифінгу, що відбувся сьогодні, 19 січня 2011 року, в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, було висловлено позицію цього регуляторного органу щодо нинішньої ситуації із нарахуванням телерадіоорганізаціям та провайдерам програмної послуги ліцензійного збору.

Як відомо, ліцензійний збір та плата за переоформлення ліцензій на мовлення та провайдерів програмної послуги нараховуються згідно із Законом України № 2822 „Про внесення змін до статті 31 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”, що набрав чинності 13 січня 2011 року.

Законом передбачено, що Методику розрахунків ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензій на мовлення, провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензії та видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги затверджує Кабінет Міністрів України.

Після офіційного оприлюднення (набрання чинності) Методики Національна рада прийме окреме рішення, яким буде визначено розмір ліцензійного збору (плати за переоформлення).

Нині, в період до набрання чинності МетодикиНаціональна рада ухвалюватиме відповідні рішення щодо ліцензування телерадіоорганізацій і провайдерів програмної послуги, а нарахування ліцензійного збору та плата за переоформлення ліцензій буде здійснюватися після остаточного врегулювання цього питання.

„Зараз ми щільно працюємо з Кабінетом Міністрів, з міністерствами з приводу того, щоб Методика була прийнята найближчим часом, і ми змогли б повністю діяти в законодавчому полі”, – заявив Володимир Манжосов.

На сьогоднішньому засіданні було перенесено цілу низку питань, що стосувалися внесення змін до ліцензій провайдерів програмної послуги.

„За згодою керівників, ми або переносили розгляд таких питань до того моменту, поки набере чинності Методика, щоб вони могли орієнтуватися в сумах платежів, або приймали рішення і другим пунктом зазначали, що ліцензійний збір буде нараховуватися після затвердження Методики розрахунків. Тобто ми працювали в абсолютній злагоді з телерадіоорганізаціями. Який варіант вони приймали, такий Національна рада і застосовувала”, – уточнив голова Національної ради.