З нагоди Міжнародного дня корінних народів світу представник Національної ради в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі Володимир Ляшенко в ефірі «Українського радіо» розповів про зміни в інформаційному просторі півострова з початку окупації у 2014 році.
«Українські медіа в Криму одразу опинилися або під забороною, або під шаленим тиском. Всі державні та неприватні медіа були захоплені окупантами, включно з радіотрансляційними ресурсами», – зазначив В. Ляшенко.
За його словами, деякий час українські та іноземні журналісти ще мали змогу працювати на півострові, але згодом ця можливість зникла. «Потім відбулася трансформація – журналісти почали брати інтерв’ю та матеріали дистанційно, через онлайн-платформи», – пояснив представник Національної ради.
Володимир Ляшенко також розповів про зміни у складі населення Криму. За різними оцінками, Росія завезла туди близько мільйона людей. Водночас від 70 до 100 тисяч місцевих жителів, громадян України, покинули півострів.
Щодо сучасних каналів отримання інформації жителями Криму Володимир Ляшенко зазначив, що супутникове мовлення та інтернет-платформи, зокрема YouTube, стають все менш доступними для кримчан через дії окупаційної влади. Одним із доволі ефективних каналів залишається Telegram, хоча з огляду на питання безпеки ставлення до цього месенджера вкрай негативне.
Також представник медіарегулятора закликав українські медіа не забувати про висвітлення ситуації в Криму навіть за відсутності резонансних подій. Є певні теми, які можна висвітлювати навіть не хайпуючи на них. Наприклад – зміни в адміністративно-територіальному поділі Криму, які набули чинності більше ніж ріку тому і пов’язані з декомунізацією та відновленням історичних назв.
Володимир Ляшенко підкреслив: «Ми не маємо права забувати про наших громадян на окупованих територіях. Постійне інформування про ситуацію в Криму – це наш обов’язок перед ними та всім українським суспільством».
Послухати розмову з Володимиром Ляшенком на «Українському радіо» можна тут.