Володимир Гройсман дав доручення контролювати розповсюдження телепрограм країни-агресора в місцях скупчення людей

09.11.2016

На звернення голови Національної ради Юрія Артеменка Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман з метою посилення заходів протидії інформаційним загрозам дав доручення Міністрові внутрішніх справ України, голові Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Міністрові інформаційної політики та головам обласних і Київської міської держадміністрацій вжити необхідних заходів реагування щодо перевірки місць масового відпочинку та скупчення людей (готелів, баз відпочинку, розважальних закладів тощо) стосовно припинення ретрансляції російських телепрограм, розповсюдження яких обмежене на території України.


Відповідна робота проводилася спільно представниками Національної ради і МВС та місцевих органів виконавчої влади ще у 2014 та 2015-му роках. Тоді буловиконано великий обсяг роботи щодо перевірки таких закладівз метою дотриманнявимог українського законодавства. Як засвідчує практика, такі заходи потрібно поновити, бо останнім часом збільшилася кількість звернень до регулятора, в яких громадяни нарікають на поширення пропагандистських програм саме в готельних комплексах, на підприємствах громадського харчуваннятощо. Представники Національної ради можуть провадити роботу з перевірки мовлення іноземних каналів лишеу співпраці з представниками місцевої влади та правоохоронних органів.


Про вжиті заходи буде поінформовано Кабінет Міністрів України і Адміністрацію Президента України.


Станом на 1 листопада 2016 року згідно з нормами Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та Європейської конвенції про транскордонне телебачення встановлено обмеження щодо розповсюдження на території України 76 російських телепрограм. Із переліком можна ознайомитися за посиланням.