Внесено зміни до Системи візуальних позначок

10.03.2016

НАЦІОНАЛЬНА РАДА НА ЗАСІДАННІ 10 БЕРЕЗНЯ ВНЕСЛА ЗМІНИ ДО СИСТЕМИ ВІЗУАЛЬНИХ ПОЗНАЧОК З ІНДЕКСОМ КІНОВІДЕОПРОДУКЦІЇ ЗАЛЕЖНО ВІД АУДИТОРІЇ, НА ЯКУ ВОНА РОЗРАХОВАНА. РІШЕННЯ УХВАЛЕНЕ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ.

Національна рада на засіданні 10 березня внесла зміни до Системи візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована. Рішення ухвалене за результатами громадського обговорення.

Зважаючи на ухвалення Кабінетом Міністрів України постанови від 2 грудня 2015 року № 1143 «Про внесення змін до Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів», якою були відкориговані індекси фільмів, що визначають глядацьку аудиторію, Національна рада переглянула власний регуляторний акт – Систему візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована.

За словами члена Національної ради Сергія Костинського, здебільшого пропозиції, внесені під час громадського обговорення, були враховані. Загалом відповідно до Положення про державне посвідчення змінено вікові категорії глядачів. Їх запропоновано зображувати у жовтому або червоному колі. Показ фільмів з індексами «ДА» (дитяча аудиторія) та «ЗА» (загальна аудиторія) може відбуватися без позначки. Також документ передбачає необхідність позначати упродовж всієї трансляції спеціальними графічними попередженнями (символами) передачі, які містять інформацію, що може завдати шкоду фізичному, психічному або моральному розвитку дитини, а в аудіопрограмах – на початку передачі оголошувати звукове попередження про шкоду, яку може завдати дітям така передача.

Перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк нагадала, що недавно в регуляторному органі відбулася зустріч, присвячена питанню убезпечення громадян, особливо неповнолітніх, від можливого шкідливого контенту, а також питанню участі дітей у передачах. На ній були присутні юристи, менеджери, ведучі багатьох загальнонаціональних мовників, і маркування контенту було одним із тих аспектів, який обговорювався. «Я вважаю, що ми йдемо правильним шляхом… Бо нам треба справді думати, як робити такі речі, але щоби глядач мав вибір і був попереджений», – сказала О. Герасим’юк. Також вона зауважила, що «зараз канали уже вживають заходів – вони ще перші, але вже відчутні».

Підсумовуючи, Сергій Костинський зазначив, що Система візуальних позначок є не тільки оптимальною, а й відповідає сьогоднішній ситуації в країні та європейському досвіду.

Рішення Національної ради про внесення змін до Системи візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.


Перейти до вмісту