Внесено зміни до переліку програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції та законодавства України

07.07.2016

НАЦІОНАЛЬНА РАДА НА ЗАСІДАННІ 7 ЛИПНЯ УХВАЛИЛА РІШЕННЯ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПЕРЕЛІКУ ІНОЗЕМНИХ ПРОГРАМ, ЗМІСТ ЯКИХ ВІДПОВІДАЄ ВИМОГАМ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ ПРО ТРАНСКОРДОННЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ. ТАК, ІЗ НЬОГО ВИЛУЧЕНО 9 ПРОГРАМ І ДОДАНО ОДНУ.

Національна рада на засіданні 7 липня ухвалила рішення про внесення змін до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України. Так, із нього вилучено 9 програм і додано одну.

Відповідно до проведеного регуляторним органом у період із 1 по 12 червня цього року моніторингу іноземних програм «Улыбка ребенка», «Психология 21» і «Охота и рыбалка», які мають юрисдикцію Російської Федерації, зафіксовано, що зміст цих програм не відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України. В ефірі цих телеканалів транслювалася комерційна реклама, що є порушенням вимог частини дев’ятої статті 13 Закону України «Про рекламу». Зазначена норма передбачає заборону реклами у програмах і передачах іноземних телерадіоорганізацій, якщо вони не підпадають під юрисдикцію держав-членів Європейського Союзу або держав, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення.

Також трансляція реклами була зафіксована в ефірі «Православной телекомпании «Союз». Крім того, під час трансляції деяких передач цього телеканалу зафіксовано порушення частини другої статті 6 і пункту «в» частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та статті 28 Закону України «Про інформацію». Наприклад, у передачі «Преображение» (час трансляції 2 червня о 02:25, 3 червня – 16:21 за київським часом) ведучий передачі священик Ігор Дулко оголосив такий текст: «Весной этого года в спортивном комплексе «Олимп» города … прошел кубок РФ по армейскому рукопашному бою имени героя России адмирала Угрюмова. На ковре в поединках сошлись спортсмены из Ставропольского и Краснодарского края, Архангельской и Ростовской области, Дагестана и других регионов России, а также Луганской народной республики». Вказана інформація має ознаки заклику до повалення конституційного ладу та порушення територіальної цілісності України, оскільки визнає існування на території України псевдодержавного невизнаного утворення і є формою його популяризації у ЗМІ держави-агресора.

Моніторингом Національної ради із 2 по 4 червня 2016 року також зафіксовано відсутність мовлення таких іноземних програм юрисдикції Російської Федерації: «Amazing Life», «Look TV», «Мини Муви», «Настоящее Смешное Телевидение» (НСТ), «Footschool TV».

З огляду на зазначене Національна рада вирішила вилучити згадані телеканали із Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України. Рішення з цього питання набуде чинності через місяць із дня його оприлюднення.

Також регуляторний орган розглянув звернення компанії Penthouse Global Media Inc., Каліфорнія, США, з проханням визнати зміст іноземної програми «Penthouse HD» таким, що відповідає вимогам Європейської конвенції. Проведений Національною радою моніторинг зафіксував, що цей телеканал еротичного спрямування. Обсяг мовлення – 24 години на добу; мова програми – англійська; реклами та іншої комерційної інформації немає; під час трансляції передач вікові позначки класифікації відеопродукції не використовуються. Ретрансляція телеканалу «Penthouse HD» допускається із 24 години до 4 години відповідно до вимог статті 13 Закону України «Про захист суспiльної моралi». У цій частині рішення Національної ради набуває чинності із дня його оприлюднення.