Внесено зміни до переліку дозволених для ретрансляції програм щодо іноземного телеканалу «History»

04.06.2020

Національна рада внесла зміни до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України. Відповідне рішення, ухвалене на засіданні 4 червня, стосувалося іноземного телеканалу «History».

Наразі у переліку іноземних програм містяться «Тhe History Channel (Europe)» та «The History Channel Europe HD», країна правовласник – Велика Британія, мова програм – англійська, російська.

ТОВ «МБГ ЮА» як представник компанії «A&E Television Networks LLC» (США) (далі – AETN) звернулася до Національної ради щодо зміни юрисдикції та назви цих телевізійних програм. У заяві зазначалося, що компанія «AETN UK» (дочірня компанія AETN у Великій Британії) повернула попередні дозволи на мовлення британському медіарегулятору Ofcom, водночас компанія «AETN UK Germany GmbH» отримала німецькі дозвільні документи на розповсюдження телевізійної програми «History EU» з 01.01.2020. Для підтвердження цієї інформації компанія надала відповідну копію листа від Баварського регуляторного органу для нових засобів масової інформації (BLM). Також у листі повідомлялося, що «редакційні рішення» щодо програм будуть ухвалюватися в Німеччині.

Моніторинг іноземного телеканалу «History EU» засвідчив, що телевізійна програмна послуга транслюється 24 години на добу, мова – російська та англійська, формат мовлення – пізнавальний. В ефірі не виявлено реклами, програм (передач), які можуть завдати шкоди фізичному, психічному чи моральному розвитку дітей та підлітків, порнографічних передач, а також фільмів, демонстрування яких заборонено на території України. Ефірний логотип телевізійного каналу «History EU» – «History».

Відповідно до ухвалених Національною радою змін у переліку іноземних програм відтепер містяться такі відомості: назва програми – «History EU» (ефірний логотип «History»); країна-правовласник (виробник) – Федеративна Республіка Німеччина; стандарти технічної якості –  у форматах SD та HD.