Владислав Севрюков бере участь у Конференції ОБСЄ з питань безпеки журналістів, свободи ЗМІ та плюралізму під час конфліктів

15.06.2015

Член Національної ради Владислав Севрюков 15 – 16 червня бере участь в організованій Офісом Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Конференції з питань безпеки журналістів, свободи ЗМІ та плюралізму під час конфліктів, що відбувається у Відні, Австрія.


Захід організовано з огляду на події, які розгорнулися на теренах України, починаючи з листопада 2013 року. Офіс Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ визнає, що військовий конфлікт на сході України спричинив глибоку кризу у сфері свободи ЗМІ й безпеки журналістів, більш широкі наслідки якої відчуваються в усьому регіоні ОБСЄ. З метою надання медіа-організаціям і органам влади як України, так інших зачеплених конфліктом регіонів, допомоги в подоланні найпоширеніших і найбільш складних питань вирішено провести зустріч із експертами. Для обговорення обрано найгостріші аспекти.

Так, порядок денний конференції передбачає розгляд таких питань, як безпека журналістів, дотримання журналістської етики в умовах конфлікту, регулювання у сфері ЗМІ під час конфліктів, пропаганда та інформаційна війна. Особлива увага приділятиметься ситуації в Україні з метою сприяння вирішенню проблемних питань дотримання професійних стандартів журналістики та розбудови взаємодовіри між журналістами. Мова піде про особливості ліцензування; регулювання контенту за критеріями точності, збалансованості, дифамації, підбурювання до насильства, загрози громадському порядку з урахуванням питань національної безпеки; права і обов’язки журналістів, репортерів і редакторів, що висвітлюють конфлікти; дотримання етичних правил при висвітленні звірств і порушенні прав людини; нормативні інструменти, що можуть бути використані для припинення поширення упередженої і дезорієнтовної інформації; форми пропаганди і способи боротьби з нею на рівні громадян і самих засобів масової інформації тощо.


До участі в заході запрошено багато європейських експертів, серед них і ті, що неодноразово відвідували Україну й Національну раду. Це, зокрема, Хелена Мандич із Агентства з регулювання комунікацій Боснії і Герцеговини, Дуглас Гріффін, директор AlbanyAssociates, знаний медіа-експерт Ів Саломон тощо. Присутніми будуть і медіа-фахівці з України та Росії.

За результатами конференції планується розробити блок рекомендацій, які відображатимуть передовий досвід у висвітленні подій під час конфліктів та воєн, гарантування безпеки журналістів, журналістської етики, протидії пропаганді та інформаційним війнам, регулювання ЗМІ й зміцнення довіри між журналістами, які працюють по різні сторони конфлікту.