«Віжн медіа» має сплатити штраф у сумі понад 19 тис. грн через недостатню кількість національного продукту в ефірі «Paramount COMEDY»

17.01.2019

За результатами планової виїзної перевірки  ТОВ «Віжн медіа», м. Київ, яке  поширює на супутнику телеканал «Paramount COMEDY», рішенням Національної ради 17 січня до компанії застосовано санкцію «стягнення штрафу» в сумі 5% розміру ліцензійного збору, що для неї становить 19 306 грн 05 коп. Підставою для цієї санкції стала недостатня частка у програмах мовника передач національного виробництва.

Перевірка регуляторного органу відбулася 14 грудня на основі моніторингу від 4 грудня 2018 року. За її результатами було з’ясовано, що обсяг національного аудіовізуального продукту становив 48,22%, тоді як частиною першою статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» визначено, що в загальному обсязі мовлення таких програм має бути не менше як 50 відсотків. Зафіксований факт свідчить  також про невиконання телерадіоорганізацією ще й частини восьмої статті 28 цього Закону, яка ставить перед мовниками вимогу дотримуватися визначеної програмної концепції мовлення.

Порушення частини першої статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» є підставою для застосування санкції «стягнення штрафу», як це передбачено частиною одинадцятою статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Національна рада  видала розпорядження та зобов’язала ТОВ «Віжн медіа» відповідно до вимог частини третьої статті 75 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» упродовж тридцяти днів після повідомлення про ухвалене рішення сплатити до державного бюджету України штраф у визначеному розмірі та увідповіднити свою діяльність вимогам законодавства України.