Як захистити документальну спадщину в часи криз, чому важливо зберегти історію і навіщо це потрібно для майбутніх поколінь. Ці питання стали головними на конференції ЮНЕСКО «Пам’ять світу», що об’єднала міжнародних експертів у Парижі. Про результати конференції в ефірі національного телемарафону на каналі «Ми – Україна» розповіла голова Національної ради та Національного комітету Програми ЮНЕСКО «Інформація для всіх» Ольга Герасим’юк.
Основна увага на конференції була приділена необхідності збереження документальної спадщини, особливо в умовах війни. Відзначення Міжнародного дня аудіовізуальної спадщини, яке передувало конференції, ще раз підкреслило важливість захисту культурних цінностей.
За словами Ольги Герасим’юк, нагальним питанням є створення національних реєстрів документальної спадщини для ефективного захисту культурних надбань. «Знищення архівів, пам’яток і шедеврів нашої культури означає зникнення нації», – підкреслила вона.
Ситуація з обстрілом Держпрому в Харкові, об’єкта що перебуває під особливим захистом ЮНЕСКО, є яскравим прикладом ігнорування росією міжнародних зобов’язань і демонстративного нехтування будь-якими санкціями.
Голова медіарегулятора акцентувала, що Національні комітети програм ЮНЕСКО «Інформація для всіх» (IFAP) та «Пам’ять світу» закликали міжнародних партнерів підтримати Україну у прагненні притягнути росію до відповідальності. Попри труднощі Україна продовжує пошук підтримки серед держав-членів ЮНЕСКО, адже збереження культурної спадщини є не лише питанням історії, а й складовою майбутньої перемоги.
Україна потребує підтримки світової спільноти, щоб зупинити варварське знищення її культурних надбань та забезпечити їхній захист для майбутніх поколінь.
Детальніше дивіться тут: