Відмова від проведення перевірки стала підставою для регулятора звернутися до суду про анулювання ліцензії «Останнього бастіону»

25.02.2021

25 лютого Національна рада вирішила звернутися до суду про анулювання ліцензії ТОВ «Останній бастіон» (супутникове мовлення, логотип «Останній бастіон»), м. Полтава. Своє рішення регуляторний орган ухвалив через відмову ліцензіата у проведенні позапланової перевірки.

Позапланова перевірка компанії була призначена в липні минулого року на основі моніторингів ефіру телеканалу за період із 15 по 18 червня 2020 р. У цей час було зафіксовано, що «Останній бастіон» не мовить за параметрами, вказаними в ліцензії, що є ознаками порушення вимог частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28,  пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Після внесення змін до попереднього рішення Національної ради у період із 24 грудня 2020 року по 14 січня 2021 року мала бути проведена позапланова безвиїзна перевірка. Для цього ТОВ «Останній бастіон» повинно було до 30.12.2020 надати представнику Національної ради у Полтавській області Миронович Л. М. документи і матеріали, необхідні для проведення перевірки, зокрема фотокопію (ксерокопію) журналу обліку передач за 15.06.2020, 16.06.2020, 17.06.2020, 18.06.2020, завірену підписом керівника та печаткою телекомпанії, і завірену керівником копію договору (з додатками) з оператором телекомунікацій про надання послуг розповсюдження програм.

30 грудня 2020 р. мовник надіслав Національній раді листа, у якому повідомив, що не має можливості до 30.12.2020 надати запитувані документи у зв’язку з перебуванням працівників, відповідальних за зберігання та ведення документації, на самоізоляції через підозру на COVID-19. У листі також було зазначено, що «у подальшому запитувані документи будуть надані в порядку, визначеному чинним законодавством».

Однак до 14 січня – термін, встановлений рішенням Національної ради для проведення позапланової безвиїзної перевірки, компанія запитуваних документів так і не надала.

Інструкція про порядок здійснення моніторингу телерадіопрограм, проведення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення передбачає, що ненадання ліцензіатом у всьому обсязі запитуваних документів, необхідних для проведення безвиїзної перевірки, є відмовою ліцензіата у проведенні перевірки і підставою для звернення до суду про анулювання ліцензії відповідно до пункту «г» частини 5 статті 37 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Таким чином, Національна рада визнала факт відмови ТОВ «Останній бастіон» у проведенні уповноваженою особою Національної ради перевірки його діяльності і вирішила звернутися до суду з позовом про анулювання його ліцензії на мовлення.