Серія успішних вебінарів 2020 року скандинавської дослідницької мережі «NordMedia», присвячених питанню медіаграмотності у країнах Скандинавії, у 2021 році розширилась на нескандинавські країни Європи. У серії вебзаходів «Медіаграмотність у Європі: підходи країн» організатори ̶ Мережа «NordMedia» і Асоціація «Media & Learning Association» ̶ запланували віртуальну прогулянку Європою для формування розуміння сформованості ландшафтів медіа та інформаційної грамотності у різних європейських країнах.
Вебінар «Медіаграмотність у Європі: Польща», що відбувся 10 лютого, ̶ це один із заходів такого циклу щомісячних вебінарів, метою яких є інформаційна підтримка все більшої кількості організацій, установ та осіб, які прагнуть допомогти молоді стати більш грамотною у сфері медіа.
Зі вступним словом до питання розвитку медіаграмотності в структурі медіаландшафту Польщі виступив Гржегорж Пташек, президент Польської асоціації медіаосвіти (до листопада 2020 року). Пан Пташек розповів про поточний стан медіаграмотності, її місце в освітній і медійній системах, а також про основні положення відповідних нормативно-правових актів.
Питання щодо практики й досвіду медіаграмотності, зокрема проєктів та ініціатив з питань медіаграмотності, що впроваджуються в Польщі, висвітлили пані Катаржина Грубек, керівник Департаменту культури та медіа і координатор медійних та культурно-освітніх програм у Центрі виховання громадянства, і пан Філіп А. Голебієвські, соціолог, соціальний дослідник, творець соціальних інновацій, активіст громадських організацій, засновник і президент правління Інституту дискурсу та діалогу.
Мережа «NordMedia» та Асоціація «Media & Learning Association» планують щомісяця презентувати вебінари із серії «Медіаграмотність у Європі: підходи країн», повідомляючи учасникам актуальну інформацію і новини щодо практики, ініціатив і результатів досліджень з медіаграмотності в різних країнах Європи. Досвід семи країн допоможе слухачам зорієнтуватися в питаннях взаємопов’язаності політики щодо медіаінформаційної грамотності, досліджень та практики.
Ці вебінари відкриті для всіх, хто цікавиться темою медіаграмотності, ̶ для можливості аналізу, нових ідей і натхнення! Дізнатись більше і зареєструватись на заходи можна тут.