Україна навчає світ, як боротися і будувати життя під час війни – Ольга Герасим’юк про головні меседжі Комісії ООН зі становища жінок

18.03.2025

У Нью-Йорку триває другий тиждень роботи 69-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок.  Українська делегація  на заході представлена жінками з Уряду, урядових структур та громадських організацій. У рамках української  делегації в роботі Комісії бере участь голова Національної ради Ольга Герасим’юк.

Під час першого тижня українська сторона організувала й долучилася до численних важливих заходів, в яких взяли участь представники багатьох країн світу – Канади, Франції, Норвегії, Німеччини, Японії, Італії, Великої Британії, країни Африки, глобального Півдня тощо.

«Українська делегація тут сприймається дуже серйозно і тепло. Всі заходи, де виступають українки, всі спеціальні панелі, діалоги за участі українок дуже добре відвідуються. І звучать слова  підтримки і захоплення силою українського суспільства, українськими жінками, й всі говорять про те, що Україна сьогодні навчає, як потрібно боротися, як потрібно відстоювати, будувати життя під час війни. І всі закликають до дієвої  підтримки у цю хвилину, коли на кону – життя і благополуччя усього світу», – розповіла про події в ООН Ольга Герасим’юк.

Голова Національної ради Ольга Герасим’юк, Ірина Довгань, SEMA (організація, що працює з людьми, які зазнали сексуального насильства) і Аліса Коваленко, режисерка фільму «Сліди»

Увага делегацій у ці дні була до питань:

  • гендерного балансу і забезпечення прав жінок та дівчат;
  • протидії сексуальному насильству в конфліктах;
  • реагування на воєнні сексуальні злочини та допомоги потерпілим;
  • документування злочинів;
  • необхідності правосуддя і притягнення до відповідальності за скоєні злочини;
  • дотримання норм міжнародного гуманітарного права тощо.

Допомагають емоційно посилити тези, що про них говорить українська делегація в Нью-Йорку, і творчі роботи – фільми, книги. Вони теж були презентовані на заходах, що відбулися в минулого тижня. Так, була презентована книга «Україна не мовчить», яка є свідченням постраждалих від сексуального насильства у період криз, і фільм режисерки Аліси Коваленко «Сліди».

«Одне з наших важливих завдань – всієї делегації – є заклик до всіх, хто тут сьогодні працює, підтримати нашу вимогу внести росію до так званого shame list – спеціального списку ганьби, до якого входять тирани, агресори та вбивці. Сьогодні почалися інтерактивні діалоги і ми продовжуємо виступи від імені України», – наголосила Ольга Герасим’юк.

Більше про те, які питання порушують представниці України перед своїми зарубіжними колегами, заходи, що їх організувала українська сторона, а також основні тези й вимоги українок у контексті збройної агресії росії проти України голова Національної ради розповіла у відео:



Перейти до вмісту