Ольга Герасим’юк в ефірі марафону «Єдині новини» розповіла про роботу на 67-й сесії Комісії зі становища жінок ООН і гендерний баланс у медіа

09.03.2023

Голова Національної ради Ольга Герасим’юк у складі делегації Уряду України бере участь у 67-й сесії Комісії зі становища жінок ООН, яка відбувається у Нью-Йорку 6 – 17 березня. Головна тема зустрічі – розширення прав і можливостей жінок в епоху цифрових технологій. Про цю подію Ольга Герасим’юк розповіла глядачам «Єдиних новин».

  • Під час запланованих сесій учасники обговорюють питання гендерної рівності, прав і можливостей для жінок і дівчат у сучасному цифровому світі. Як освіта, технологічні зміни та інновації в епоху цифрових технологій сприяють досягненню гендерної рівності.
  • Особливу увагу приділено становищу жінок в Україні, їх травмівному досвіду сексуального насильства збройних сил рф в Україні. Цьому були присвячені кілька проведених Україною заходів, на які запрошено усіх делегатів. Для української делегації дуже важливо донести світові наш досвід і наші виклики, пропозиції й заклики підтримувати Україну у боротьбі з подоланням сексуальних злочинів війни.
  • Надзвичайно важливо, що наші співвітчизниці – правозахисниця Ірина Довгань, звільнені з російського полону волонтерка Людмила Гусейнова і морпіх-медикиня Аня Ольсен знайшли в собі сили розповісти міжнародній спільноті про пережиті жахи рашистських тортур і закликали врятувати решту наших полонених із ворожих катівень. Світ аплодував цим жінкам.
  • Депутати різних країн і очільники відповідних сесійних департаментів ООН, які брали участь в організованій українським представництвом важливій сесії, назвали страшним злочином і жахливою війною те, що відбувається сьогодні в Україні.
  • Україні необхідно залучати на свій бік якомога більше прихильників, зокрема і африканські країни, які також представлені на зустрічах в ООН і щиро шанують те, що українська делегація висловлює свою підтримку й щодо їхніх трагедій. Така солідарність дуже важлива.
  • Регулятор уже понад рік практикує використання методології моніторингу гендерних питань у медіа, аналізуючи дотримання телерадіоорганізаціями гендерного балансу. Будь-хто, особливо мовники, можуть послуговуватися нею для оцінки поширюваного ними контенту, щоб уникнути незбалансованості, дискримінаційних і стереотипних поглядів і тверджень.
  • Результати проведених Національною радою протягом останнього року гендерних моніторингів свідчать про позитивні тенденції у цій темі, вирівнювання незбалансованості.

Докладніше про це дивіться тут:



Перейти до вмісту