Ольга Герасим’юк: Темою гендерного балансу в медіа переважно займається медійний регулятор

07.03.2025

Напередодні Міжнародного дня боротьби за права жінок в Укрінформі відбулася презентація дослідження «Гендерного профілю українських медіа». У 2024 році воно охопило різні типи медіа – телебачення, радіо, друковані та онлайн. Про здобуті дані гендерного балансу в медіа в ефірі телемарафону «Єдині новини» на каналі «ІCTV» розповіла голова Національної ради Ольга Герасим’юк.

Очільниця медіарегулятора, зокрема, поінформувала аудиторію:

  • другий рік поспіль регулятор спільно з ГО «Жінки в медіа» досліджують і складають Гендерний профіль українських медіа. Посібник надзвичайно цікавий і корисний для медіаіндустрії. Доступний українською та англійською мовами;
  • перебуваючи у складі української делегації на 69-й сесії Комісії ООН зі статусу жінок, Ольга Герасим’юк представить результати цього унікального аналізу учасникам заходу;
  • цього разу дослідження охопило ширше коло респондентів – крім традиційних видів медіа (телебачення, радіо), в опитуванні взяли участь друковані й онлайн-медіа. Загалом опитування охопило майже 500 медіа.

«Ми внесли сюди ще питання, які продиктовані сьогоднішнім днем. Наприклад, як змінився баланс внеску жінок і чоловіків у роботу медіа у зв’язку з війною. Адже зрозуміло, що це впливає на склад і редакцій, і ньюзрумів. Також ми розпитали, чи всі медійники сьогодні дбають про своїх колег, які отримали інвалідність, чи вони мають доступ до роботи».

Спостерігається гендерний дисбаланс у медіа на користь жінок:

  • переважну більшість у складі медіакомпаній становлять жінки;
  • у керівництві медіа середньої ланки переважають жінки;
  • більше журналісток чи комунікаційниць.

Водночас що старша вікова група, то більше відсотково вона представлена чоловіками.

Голова медіарегулятора також звернула увагу, що найчастіше гнучкі політики щодо батьківства, соціального захисту, опікунства й покращення балансу між особистим життям і роботою застосовуються стосовно жінок.

Одним із пріоритетних напрямів діяльності Національної ради відповідно до нового медійного законодавства є забезпечення гендерної рівності в медіа та убезпечення громадян від дискримінації. Над цим питанням медіарегулятор дуже багато працює й надалі приділятиме значну увагу.

Із результатами дослідження «Гендерного профілю українських медіа» можна ознайомитися на сайті Національної ради.

Детальніше – у відео:



Перейти до вмісту