Голова Національної ради Ольга Герасим’юк в ефірі телеканалу «Київ» розповіла про роботу медіарегулятора задля подолання стереотипів, розбрату і мови ворожнечі в медіа. Зустрічі з різними спільнотами, які проводить регулятор, дозволяють сформулювати спільно з ними критерії, які далі будуть обговорені з медіасередовищем.
Стаття про створення так званого словника небажаної лексики була створена задля клікбейту. Робота Національної ради полягає в тому, щоб почути представників різних національних, релігійних, етнічних спільнот, їхнє бачення своєї проблематики в медіа і обговорити цю тему з медійниками в рамках просвітницької роботи.
Сьогодні нам дуже важливо мати толерантне суспільство, яке на розсварене і не практикує мову ворожнечі.
Наш ворог активно послуговується цим засобом – намаганням розсварити суспільство за національною, релігійною, мовною ознаками, щоб утвердити у світі уявлення про Україну як нацистську державу.
Національна рада – це регулятор, а не каральний орган. І та робота, яку вона нині провадить, – це підтримка інформаційного простору, просвітницька робота.
Національна рада провела низку зустрічей із представниками різних спільнот – єврейською, кримсько-татарською, мусульманською, ромською, Всеукраїнською радою церков і релігійних організацій, Уповноваженим ВРУ з прав людини. На цих зустрічах ідеться про те, щоб ці суспільства із середини радили регуляторові і медійникам, що є стереотипним сприйняттям цих громад, які слова для них є образливими.
Тобто ідеться про створення критеріїв, які далі медіарегулятор буде обговорювати з медійниками, редакторами. Моніторинги медіа, особливо онлайн, показують, що журналістам часто бракує освіченості з цих питань.
Із вересня почнуть створюватися органи співрегулювання, які самі будуть виписувати ці критерії. Сьогоднішня робота Національної ради буде базою для співрегулювання.
Новий Закон «Про медіа» зобов’язує нас створювати суспільство, чисте від мови ворожнечі і хейтів.
Дивитися інтерв’ю можна тут: