Голова Національної ради та члени регулятора провели зустріч із медійниками Миколаївської області

11.09.2023

Під час робочої поїздки на Миколаївщину 8 вересня голова Національної ради Ольга Герасим’юк і члени регулятора Максим Онопрієнко та Олександр Бурмагін зустрілися із близько 20 керівниками медіа Миколаєва та області. Обговорювали особливості впровадження Закону України «Про медіа», питання реєстрації медіа та наболілі проблеми місцевих мовників і видавців.

Зустріч розпочалася урочистим моментом – Ольга Герасим’юк вручила Почесні грамоти Національної ради Дмитру Чернишову, директору філії ТОВ «КМ Сузір’я» з Єланця, працівникам філії АТ «НСТУ» Вікторії Андрушків, Єлизаветі Кротик, Назарію Рубаняку, Юлії Філімон, Юлії Єрмушовій, Дар’ї Свистусі. Грамотами Національної ради було відзначено звитяжну працю колективів КП «Телерадіокомпанія «Март» із Миколаєва, редакції газети «Николаевские новости», ТОВ «Гарант сервис телеком» — за роботу у м. Снігурівці, ПП «Никвести продакшн» — за створення фільму «Битва за Вознесенськ».

Очільниця регулятора наголосила, що пишається українськими медійниками: вони пішли на фронт, стали на захист Батьківщини, не полишили своєї професії, звитяжно працюючи у такий складний час.

Ольга Герасим’юк поінформувала присутніх, що для регулятора вже відкрита можливість проводити планові перевірки. Також відповідно до Закону України «Про медіа» розпочато реєстрацію мовників – і нині реєструється велика кількість суб’єктів у сфері друкованих та онлайн-медіа.

Олександр Бурмагін пояснив, що за умов війни реєстрація друкованих медіа є обов’язковою, а для онлайн-медіа – завжди добровільною. Зареєстровані видання отримають право брати участь у тендерах, захист Національної ради як «громадського адвоката» тощо.

Максим Онопрієнко окремо зупинився на співпраці регулятора з мовниками. У найтяжчі місяці війни Національна рада ухвалювала рішення, які допомагали місцевим компаніям вижити і працювати далі. Допомагає регулятор мовникам та видавцям й сьогодні – і комунікаційно, і контентом.

Своє бачення стосовно імплементації Закону України «Про медіа» і реєстрації медіа, свої побоювання й сподівання висловлювали провайдери, газетярі, телемовники, представники онлайн-медіа. Члени регулятора протягом двох годин відповідали на всі поставлені запитання. А деякі слушні пропозиції учасників зустрічі було взято для подальшого впровадження у практику. Розмова загалом видалася активною і відвертою.

Особливо жваво висловлювали наболілі питання представники друкованих медіа, найболючішим назвали відносини з АТ «Укрпошта». Голова Національної ради запропонувала організувати під егідою регулятора зустріч редакторів газет і керівництва «Укрпошти» для фіксації «точок несумісності». За результатами цієї зустрічі вона запропонувала звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозиціями щодо вжиття офіційних заходів на підтримку друкованих медіа.

Відео про зустріч членів регулятора з медійниками Миколаївської області дивіться тут: