Відбулися дебати кандидатів на посаду голови правління Суспільного мовника

19.04.2021

19 квітня кандидати на посаду голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України презентували свої програми в рамках відкритого заходу, організованого за сприяння проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні», Реанімаційного пакету реформ» і Центру демократії та верховенства права. Національну раду на заході представляла членкиня Національної ради Тетяна Руденко.

Публічна презентація програм кандидатів мала дати відповідь, чи відповідають запропоновані програми місії і принципам Суспільного мовлення. Також учасники обговорили досягнення вітчизняного Суспільного мовника і виклики, що  можуть постати в наступний період його розвитку.

У своєму виступі Тетяна Руденко зауважила, що процес становлення Суспільного був тривалим і складним, потребував глибоких перетворень. Сьогодні вже очевидні наслідки започаткованих змін і  певні позитивні результати, яких вдалося досягти за останні роки менеджерам Суспільного. Тетяна Руденко подякувала Зурабові Аласанії і його команді за професіоналізм, наполегливість і принциповість у відстоюванні незалежності Суспільного мовника. Вона також висловила сподівання, що  наступні кроки менеджменту компанії будуть спрямовані на вироблення якісного продукту, який буде для глядачів цікавим, корисним, а відтак і популярним.

«Сьогоднішні  наші очікування пов’язані передусім із прагненнями, щоб Суспільне досягло того рівня, коли вітчизняні мовники орієнтуватимуться на нього як на найвищий стандарт у журналістській професії. Рівня, коли незалежність, неупередженість, об’єктивність, однакове ставлення до всіх сторін будуть не просто побажаннями, а непохитним правилом. Коли певні групи людей не почуватимуться забутими і загубленими у нашому суспільстві, а матимуть свого надійного адвоката, свого інформаційного партнера», – сказала вона.

Фундаментом стабільного розвитку Суспільного мовника має стати його незалежність від будь-яких політичних впливів. Національна рада відповідно до вимог законодавства опікується обранням складу Наглядової ради НСТУ, і докладає свої зусилля для того, аби цей процес відбувався максимально відкрито із дотриманням всіх законодавчих вимог. Наприкінці минулого року і на початку цього року відбулося оновлення членів Наглядової ради.

«Ми раді, що цей наглядовий орган  відтепер ще й накопичуватиме інституційну пам’ять,  – сказала Тетяна Руденко, – адже кілька її членів були переобрані чи делеговані на другий термін. Це, без сумніву, дає можливість зберегти попередні напрацювання і досвід,  який слугуватиме розвиткові суспільного мовника».

Крім того, вона наголосила, що регуляторний орган сподівається, що незалежність у роботі, яку демонстрували і відстоювали  більшість членів попереднього складу Наглядової ради, залишиться найголовнішим принципом і для новообраних членів Наглядової ради. Адже саме вони обиратимуть нового голову правління.

Тетяна Руденко побажала членам Наглядової ради витримки і виваженості для того, щоб обрати кращу з-поміж усіх кандидатур. Зі свого боку Національна рада  готова співпрацювати  з новим головою правління НСТУ, аби всі започатковані тенденції тривали й далі.  «І ми віримо, що не залежно від того, хто прийде на цей відповідальний пост, Суспільне залишиться Суспільним», – сказала вона.

На посаду голови правління АТ «НСТУ» було подано 16 заяв. За результатами першого відбіркового туру  до участі в  другому турі виборів були допущені 4 кандидати, вони і взяли участь у дебатах. Це – Віталій Докаленко, Оксана Цибуля, Микола Чернотицький, Андрій Шаповалов. Остаточне рішення щодо майбутнього голови правління Суспільного мовника Наглядова рада ухвалюватиме 27 квітня.

Про здобутки Суспільного мовлення в Україні, його підтримку і майбутні очікування під час заходу говорили голова Офісу Ради Європи в Україні Стен Ньорлов, голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, голова правління АТ «НСТУ» Зураб Аласанія,  заступник директора, головний експерт з медійного права ЦЕДЕМ Ігор Розкладай,  виконавчий директор Коаліції Реанімаційного Пакету Реформ Денис Денисенко, консультантка Ради Європи (Сполучене Королівство) Саллі Браутон-Міцова. Модерував дебати програмний директор «Інтерньюз-Україна» Андрій Кулаков.