Відбулося засідання Громадської ради, що діє при Національній раді

04.06.2019

Громадська рада, яка зібралася на чергове засідання 4 червня, своїм рішенням продовжила повноваження Незалежної експертної ради з питань діяльності мас-медіа під час виборів (НЕР) і на час виборчої кампанії народних депутатів, а також висловила своє занепокоєння щодо непроведення засідань регуляторного органу.

Голова Громадської ради Сергій Сьомкін висловив думку, що Незалежна експертна рада, яка була створена з метою надання доефірного аналізу матеріалів виборчої агітації під час виборів Президента України, має попрацювати і в період парламентських  виборчих перегонів. Її висновки можуть бути корисні як для телерадіоіндустрії, так і для регуляторного органу, який стежить за дотриманням мовниками виборчого законодавства. Члени Громадської ради підтримали його пропозицію одноголосно.

Своєю чергою заступник голови Національної ради Уляна Фещук запропонувала Громадській раді спільно з НЕР розробити рекомендації для мовників щодо вимог законодавства про вибори до Верховної Ради України. Це може бути практична пам’ятка для телерадіоорганізацій, якою вони зможуть скористатися під час виникнення певних питань чи необхідних уточнень у повсякденній роботі. Бажано, наголосила вона, щоб ці роз’яснення з’явилися якомога раніше.

Члени Громадської ради підтримали цю ініціативу, адже вона вписується в площину співрегулювання галузі, і звернуться до незалежних експертів із такою пропозицією та готові проголосувати за наданий проект упродовж тижня.

Друге питання, яке було порушене громадськістю, стосувалося діяльності Національної ради. Те, що регуляторний орган упродовж тривалого часу не проводить засідань, дуже непокоїть всю індустрію. Адже для бізнесу важливо, щоб вчасно були продовжені ліцензії, щоб вносилися зміни щодо керівництва компаній та інших даних, які впливають і на господарську діяльність. Адже зволікання цих питань обертається втратами коштів і податків. Під час обговорення було зауважено, що індустрії не цікаво, якими  є причини непроведення засідань, а цікавить лише результат. Національна рада – це колегіальний орган, який функціонує за рахунок платників податків, і тому він має працювати, як передбачено законом.

Уляна Фещук розповіла про складну ситуацію, яка склалася з ротацією членів Національної ради.  Вона нагадала, що більшість членів Національної ради неодноразово ініціювали проведення засідань, але причини, через які вони не відбуваються, відомі тільки з публічної площини. Чергове засідання заплановане на 13 червня, повідомила вона, і в порядку денному вже є близько 175 питань.

Громадська рада підготувала відповідне звернення до регуляторного органу, але вирішила почекати до зазначеного терміну, у разі якщо засідання не відбудеться 13-го, це звернення буде проголосовано і направлено до Національної ради.